Ансамбль народних інструментів «Малахіт» – студентський колектив, який об’єднує музикантів, закоханих в мистецтво і свій інструмент; керівник – Маргарита Малахова, завідувач кафедри інструментально-виконавської майстерності, к. пед. н.
Ансамбль розпочав свою діяльність в 2005 році, а 1 березня 2006 року відбулося мистецьке хрещення колективу, участь в концертній програмі «Святкова рапсодія» на сцені Київського міського будинку вчителя. З цього моменту почалося активне творче життя «Малахіту» – участь в мистецьких проєктах, презентаціях, конференціях, концертах на різних мистецьких локаціях Університету Грінченка, м. Києва та за його межами. Колектив є лауреатом міжнародних та всеукраїнських фестивалів і конкурсів, за високий виконавський рівень отримав звання «Зразковий художній колектив», 2012 рік.
Серед підготовлених та проведених творчих мистецьких проектів варто виокремити: творчий вечір лауреатів фестивалю-конкурсу працівників установ освіти м.Києва «Таланти твої, Україно» «Святкова рапсодія» (Київський міський будинок учителя, 2006); «П’ятий елемент» з нагоди 5-ого ювілею ансамблю народних інструментів «Малахіт» (Університет Грінченка, 2011); «МалаХіт-парад: Карусель мелодій» на присвоєння звання «Зразковий художній колектив» (Київський міський будинок учителя, 2012); «Баян запрошує гостей!» (Університет Грінченка, 2013); концертна програма до 100-річчя від дня народження Миколи Івановича Різоля #Різоль_баян_епоха (Університет Грінченка, 2019); «Master Project» (Київ, Меморіальний музей-квартира В. С. Косенка, 2023).
Репертуар ансамблю складають твори різних епох, стилів та жанрів. Аранжування творів є ексклюзивними, оскільки створені спеціально для «Малахіту» з урахуванням інструментального складу, виконавських можливостей учасників, смаків та музичних уподобань ансамблістів. До складу «Малахіту» входять й малі ансамблеві форми, що забезпечує мобільність колективу й значно розширює його репертуарні можливості.
Творча атмосфера ансамблю захоплює всіх учасників колективу, надихає та наповнює емоціями, мотивує на удосконалення інструментально-виконавської майстерності, спонукає до набуття досвіду колективного музикування, опанування професійних компетентностей.
Ансамбль народних інструментів «Малахіт» – досвід, натхнення, емоції!
Офіційна дата заснування колективу – 15 вересня 2022 року.
Першим номером репертуарної програми була композиція «Моя Україна», яка була виконана на заході «Посвята в першокурсники». Вже через два тижні колектив продемонстрував нову композицію під назвою «На сивих теренах Дніпра» на річниці заснування університету в актовій залі головного корпусу. Наступна хореографічна картинка «Русанівські вечорниці» була підготовлена до Дня захисника вітчизни 14 жовтня, проте масовані ракетні атаки країни-агресора завадили виступу та тимчасово призупинили творчу діяльність колективу в очному форматі.
Проте ансамбль продовжував працювати дистанційно, і вже 9 березня 2023 року до уваги грінченківської спільноти була представлена гумористична постановка «Бабусі» творчої програми «Webcast-студії мистецьких проєктів» у рамках заходів «Шевченківського березня - 2023».
31 березня 2023 року в Міському центрі культури «Прометей» міста Бровари відбувся Обласний семінар-практикум з хореографії «Хореографічне мистецтво на теренах Київської області під час війни. Виклики та засоби їх подолання». Організаторами виступили Департамент культури та туризму Київської обласної державної адміністрації, Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи, Київський обласний осередок Національної хореографічної спілки України та кафедра хореографії Факультету музичного мистецтва і хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка. Програму заходу складали доповіді провідних фахівців Київщини з хореографічного мистецтва, які ґрунтовно звітували про стан роботи колективів під час воєнного стану та ділились своїми напрацюваннями в подоланні викликів сьогодення. Творчу частину семінару-практикуму складали роботи кращих аматорських хореографічних колективів Київщини, серед яких був хореографічний колектив «Либідь».
Колектив активно долучався до мистецьких проектів університету, а саме: Всеукраїнський двотуровий Фестиваль-конкурс вокального мистецтва «VOCAL SEASONS» (6-7 травня 2023 року); Творча програма концертно-просвітницького проєкту «В Європу – з Україною в серці» у межах відзначення Дня Європи в Україні (17 травня 2023 року); Відзначення Всесвітнього дня вишиванки – патріотичний флешмоб «Жива Україна» (18 травня 2023 року); День Києва (26 травня 2023 року); Благодійний аукціон на підтримку ЗСУ (27 травня 2023 року).
21 травня 2023 року в приміщенні Дитячої школи мистецтв №2 імені М. І. Вериківського міста Києва відбувся ювілейний концерт з нагоди 35-ї річниці Народного хореографічного ансамблю «Радість» міста Бориспіль, на який офіційно було запрошено хореографічний колектив «Либідь». Своєю хореографічною постановкою «На сивих теренах Дніпра» колектив намалював хореографічними образами тяжкі випробування нашого народу у прадавні часи та наголосив на потужній силі і волі боротися за свою цілісність та незалежність. Коли під час війни Україна танцює, такий народ не зможе подолати жоден ворог.
21 травня 2023 року хореографічний колектив "Либідь" взяв участь в Міжнародному онлайн-конкурсі "World Art Games" (Іспанія) (International online contest "World Art Games" (Spain)) дистанційно. Була продемонстрована хореографічна композиція "На сивих теренах Дніпра", яка була гідно оцінена та виборола 1 місце.
28 квітня 2023 року в рамках звітного концерту кафедри хореографії, проекту «Незламні» було виконано 5 хореографічних композицій.
5 червня 2023 року хореографічний колектив «Либідь» взяв участь в Міжнародному фестивалі-конкурсі танцю народів світу «Веселкова Терпсихора», організатором якого виступала Національна хореографічна спілка України на чолі з Героєм України, Національною легендою України Мирославом Михайловичем Вантухом. Зразкові та народні колективи з усієї України та з-за кордону долучилися до мистецького проекту, який ще раз довів незламність народного хореографічного фронту. Представлені номери хореографічним колективом «Либідь» отримали найпочесніші відзнаки, а саме 1 місце та Гран-прі. Керівники колективу Костянтин Калієвський та Віра Синєок доклали неймовірних зусиль в розвиток танцювальної майстерності студентів 1 курсу та їх патріотичному вихованню, що стало запорукою потужних якісних досягнень здобувачів вищої освіти одного з кращих університетів незалежної України.
Блискавичним початком нового навчально 2023-2024 року стала композиція Танго «Крок назустріч», яка була продемонстрована на традиційному заході «Посвята в першокурсники». Також була представлена композиція «Козачок».
27 жовтня 2023 року згідно Плану роботи Національної хореографічної спілки України відбувся Всеукраїнський семінар-практикум «Основи стилізації народного танцю» на базі Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського та Дитячої хореографічної школи при Національному заслуженому академічному ансамблі танцю України імені Павла Вірського. Семінар-практикум пройшов в очному форматі з можливістю практичної участі. Родзинкою заходу стала презентація хореографічної композиції «Родинний оберіг» хореографічного колективу «Либідь» навчальної лабораторії виконавської майстерності Факультету музичного мистецтва і хореографії Київського університету імені Бориса Грінченка.
04 листопада 2023 року хореографічний колектив «Либідь» взяв участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі «КОЛО» в місті Бровари. Організатори – Управління культури, сім’ї та молоді Броварської міської ради Броварського району Київської області, Київський обласний осередок Національної хореографічної спілки України та Міський Культурний центр «Прометей». На даному конкурсі колектив виборов два перших місця за номери «Кумасі» та «Родинний оберіг». В конкурсі взяли участь студенти кафедри хореографії 1, 2 та 3 курсів.
05 листопада 2023 року хореографічний колектив «Либідь» завітав до аматорських хореографічних колективів смт Баришівка для надання методичної допомоги та обміну досвідом в сфері танцювального мистецтва. Було проведено два майстер класи за участі студентів 2 курсу. Перший з бальної хореографії для Народного аматорського ансамблю «Юність», другий з народно-сценічного танцю для Народного аматорського ансамблю народного танцю «Пролісок». Майстер клас з бальної хореографії проходив в тренувальній залі та на сцені Баришівського районного будинку культури та зайняв більше 2-х годин часу. Діти отримали цінні поради зі стандартної та латино-американської програми, а студенти 2 курсу – неоціненний досвід викладацької діяльності. Майстер клас з народно-сценічного танцю пройшов на сцені та був представлений у формі концертної програми хореографічного колективу «Либідь» в змішаному форматі. Живий виступ артистів перебивали відео роботи ансамблю, які були зроблені та відзняті за майже півтора року існування колективу.
15 листопада 2023 року хореографічний колектив «Либідь» отримав Подяку від декана Факультету музичного мистецтва і хореографії Ганни Кондратенко за активну участь у творчому житті Факультету.
19 листопада 2023 року хореографічний колектив «Либідь» завітав до керівників та учасників танцювальних колективів Калинівської громади для надання методичної допомоги та обміну досвідом в сфері танцювального мистецтва. Було проведено два майстер класи. Перший з народно-сценічного танцю – доцент кафедри хореографії, заслужена артистка України Віра Синєок, другий з бальної хореографії – тренери: Ярослава Дишлова, Катерина Звєрєва, Оксана Тихонюк студенти 2 курсу, здобувачі першого рівня вищої освіти спеціальності «Хореографія» кафедри хореографії Факультету музичного мистецтва і хореографії Київського університету імені Бориса Грінченка.
24 листопада 2023 року хореографічний колектив «Либідь» взяв участь в концертній програмі «Жовто-блакитне серце» до Дня Гідності в стінах Київського університету імені Бориса Грінченка в навчальному корпусі № 2. Ведучим заходу виступив штучний інтелект, автором ідеї заходу та режисером виступив доцент кафедри академічного та естрадного вокалу – Дмитро Лєвіт. Учасники хореографічного колективу «Либідь», студенти 1 та 2 курсу, здобувачі першого рівня вищої освіти спеціальності «Хореографія» кафедри хореографії виконали одну власну хореографічну постановку «На сивих теренах Дніпра» (керівники-постановники – викладач кафедри хореографії Калієвський К.В. та доцент кафедри хореографії, заслужена артистка України Синєок В.А.) та три хореографічні композиції до пісень «Там у тополі», «Люди» та «Маніфест», постановниками яких стали самі студенти.
07 грудня 2023 року хореографічний колектив «Либідь» взяв участь в заході – Квіз-перформанс «Я сам собі пан» в стінах Факультету музичного мистецтва і хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка в навчальному корпусі № 2. Учасники ансамблю, студенти кафедри хореографії, виконали одну власну хореографічну постановку «На сивих теренах Дніпра» (керівники-постановники – викладач кафедри хореографії Калієвський К.В. та доцент кафедри хореографії, заслужена артистка України Синєок В.А.) та одну хореографічну композицію до пісні «River», постановниками якої стали: студентка 1 курсу Цуркан Ангеліна та студентка 2 курсу Дишлова Ярослава.
08 грудня 2023 року хореографічний колектив «Либідь» взяв участь в урочистостях з нагоди 160-річчя від дня народження Бориса Грінченка та 30-ї річниці відновлення імені Б. Грінченка в назві Університету в стінах головного навчального корпусу № 1. Студенти виконали одну власну хореографічну постановку «Родинний оберіг» (керівники-постановники – викладач кафедри хореографії Калієвський К.В. та доцент кафедри хореографії, заслужена артистка України Синєок В.А.) та три хореографічні композицію до пісень «Жовто-блакитне серце», «Люди» та «Червона калина». Завершенням концерту був Гімн Університету, в якому артисти колективу також взяли активну участь.
17 грудня 2023 року громадська організація «Оксамитовий Дивосвіт» організувала черговий хореографічний інтенсив «Нові Горизонти» в місті Бровари. На даний захід серед інших спікерів були запрошені керівники хореографічного колективу «Либідь» – викладач кафедри хореографії Костянтин Калієвський та доцент кафедри хореографії, заслужена артистка України Віра Синєок. Для керівників хореографічних колективів був проведений майстер клас на тему «Авторське бачення інтерпретації модерн джазу через український народно-сценічний танець» на прикладі постановки «Родинний оберіг». Педагогам допомагали студенти 2 курсу, здобувачі першого рівня вищої освіти спеціальності «Хореографія» кафедри хореографії Катерина Звєрєва, Оксана Тихонюк та Валерія Павлова. Учасникам майстер класу надзвичайно сподобалось то, яким чином можна синтезувати сучасний танець з українським народно-сценічним танцем. Багато хто дуже надихнувся цим дійством та повіз в свої міста, містечка та колективи цю цікаву інформацію.
27 грудня 2023 року хореографічний колектив «Либідь» взялв участь в урочистостях з нагоди церемонії вручення дипломів випускникам магістерських програм – 2023 в стінах головного навчального корпусу № 1. Учасники ансамблю виконали одну музично-хореографічну композицію «I feel good» (соліст – Костянтин Примаченко) та одну вокально-хореографічну композицію «Соколята» (солістка – Яна Харенко) (керівники-постановники – викладач кафедри хореографії Калієвський К.В. та доцент кафедри хореографії, заслужена артистка України Синєок В.А.). Зичимо нашим магістрам подальших злетів та успіхів на ниві хореографічного мистецтва!
02 лютого 2024 року в навчальному корпусі №1 відбувся профорієнтаційний захід для абітурієнтів – «День відкритих дверей» Київського столичного університету імені Бориса Грінченка. В актовій залі майбутні здобувачі вищої освіти мали змогу подивитись презентацію факультетів, освітніх програм, почули покрокову інструкцію проректора Олексія Жильцова та побачити виступи студентів. В невеликій концертній програмі взяли участь виконавці хореографічного колективу «Либідь» навчальної лабораторії виконавської майстерності Факультету музичного мистецтва і хореографії. Було виконано одну музично-хореографічну композицію «I feel good» (соліст – Костянтин Примаченко) та одну вокально-хореографічну композицію «Соколята» (солістка – Яна Харенко) (керівники-постановники – викладач кафедри хореографії Калієвський К.В. та доцент кафедри хореографії, заслужена артистка України Синєок В.А.). Також відбулась прем’єрна постановка студентки 2 курсу кафедри хореографії Діани Івкіної «Крила сповіді». Майбутніх студентів було настільки багато, що актова зала не змогла вмістити в себе усіх учасників, тому захід повторили двічі.
17 лютого 2024 року в Культурному Мистецькому Центрі смт Баришівка відбувся благодійний концерт народних аматорських колективів територіальної громади. Програма включала в себе 29 номерів різного жанру. Учасники хореографічного колективу «Либідь» продемонстрували глядачам Баришівки три хореографічні номери: «Кумасі», «Козачок» (постановники – викладач кафедри хореографії Калієвський К.В. та доцент кафедри хореографії, заслужена артистка України Синєок В.А.) та «Гармонія» (постановник – студентка 2 курсу Павлова Валерія). Керівники колективу «Либідь» тісно співпрацюють з кафедрами факультету, зокрема кафедрою естрадного та академічного вокалу. Результат співпраці – вокально-хореографічна композиція «Соколята» (вокал – Яна Харенко). Також Яна виконала одну сольну пісню «Непереможна Україна».
15 березня 2024 року згідно Плану роботи Національної хореографічної спілки України відбувся Всеукраїнський семінар-практикум «Основи стилізації народного танцю» на базі Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського та Дитячої хореографічної школи при Національному заслуженому академічному ансамблі танцю України імені Павла Вірського. Спікерами та ведучими другої з 3-х частин семінару-практикуму на тему «Інтерпретації сучасної хореографії через призму українського народно-сценічного танцю» були доцент кафедри хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, заслужена артистка України Віра Синєок та викладач кафедри хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Костянтин Калієвський. Разом з учасниками хореографічного колективу «Либідь» на прикладі танцювальної постановки «Родинний оберіг» провели практичну частину майстер класу.
26 березня 2024 року в Центрі культури й мистецтв міста Бориспіль був проведений семінар-практикум та майстер класи на тему «Український народно-сценічний танець» для хореографів Бориспільського району за підтримки Київської обласної ради, Департаменту культури та туризму КОДА, Управління культури Бориспільської міської ради. В програмі семінару взяли участь доцент кафедри хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, заслужена артистка України Віра Синєок, викладач кафедри хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, Костянтин Калієвський та студенти кафедри хореографії (учасники хореографічного колективу «Либідь»). Темою виступу була «Система навчання та процес оволодіння мистецтвом українського народного танцю в дитячих аматорських хореографічних колективах Київської області».
06 квітня 2024 року в Васильківському будинку культури був проведений майстер клас на тему «Інтерпретація сучасної хореографії через призму народно-сценічного танцю» для керівників аматорських хореографічних колективів Васильківської громади за підтримки Київського обласного осередку Національної хореографічної спілки України. В програмі майстер класу взяли участь доцент кафедри хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, заслужена артистка України Віра Синєок, викладач кафедри хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Костянтин Калієвський та учасники хореографічного колективу «Либідь». Тема виступу була співзвучна з темою майстер класу. Керівники танцювальних колективів та їх вихованці мали змогу почути про дослідження, які були проведені під час підготовки заходу, та про специфіку створення стилізованої хореографічної композиції. Також усі охочі отримали можливість на собі відчути деякі нюанси постановочної роботи досить цікавого на сьогодні синкретизму українського народно-сценічного танцю та сучасних напрямків хореографії.
13 квітня 2024 року в Будинку культури с. Дмитрівка був проведений семінар-практикум та майстер класи на тему «Український народно-сценічний танець» для хореографів Бучанського району за підтримки Київської обласної ради та Департаменту культури та туризму КОДА. В програмі семінару взяли участь доцент кафедри хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, заслужена артистка України Віра Синєок, викладач кафедри хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, Костянтин Калієвський та студенти кафедри хореографії (учасники хореографічного колективу «Либідь»). Темою виступу була «Система навчання та процес оволодіння мистецтвом українського народного танцю в дитячих аматорських хореографічних колективах Київської області».
20 квітня 2024 року в концертній залі спеціалізованої школи №23 міста Києва відбувся ІІ Всеукраїнський вокальний фестиваль-конкурс «Prodis vocal fest». В заході взяв участь хореографічний колектив «Либідь» (керівники – викладач кафедри хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Костянтин Калієвський та доцент кафедри хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, заслужена артистка України Віра Синєок) в рамках співпраці з гуртом «Alive-спів-projects» кафедри академічного та естрадного вокалу. Журі (Тоня Матвієнко, Андрій Князь, Світлана Гмиріна та Євгенія Пахомова) оцінило вокально-хореографічну композицію «River» найвищою нагородою конкурсу Гран-прі.
29 квітня 2024 року в приміщенні телецентру м. Житомира відбувся IV Благодійний Всеукраїнський хореографічний Конгрес до Міжнародного Дня Танцю «Dance Congress 2024». Організаторами заходу виступили: Житомирська міська рада, Управління культури Житомирської міської ради, Управління культури та туризму Житомирської облдержадміністрації, ГО «Центр хореографічного мистецтва ім. Н.Скорульської». В рамках конгресу: майстер класи провідних педагогів-хореографів України з різних видів хореографічного мистецтва, доповіді на тему: «Шляхи розвитку хореографічного мистецтва під час війни». Благодійний Ювілейний Концерт Школи Балету Інни Бурдейної «AVANTE» на підтримку ЗСУ та Реабілітаційного центру дитячої лікарні міста Житомира. З майстер класом на тему «Особливості виконання лексики танців та віртуозної техніки центрального регіону України» виступили керівники хореографічного колективу «Либідь» доцент кафедри хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, заслужена артистка України Віра Синєок та викладач кафедри хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Костянтин Калієвський.
30 квітня 2024 року в приміщенні Будинку національних колективів, Національної хореографічної спілки України, бульвар Тараса Шевченка, 50/52, м. Київ відбувся Всеукраїнський семінар-практикум «Особливості навчально-виховного процесу різних вікових категорій на основі народно-сценічного танцю». Учасникам заходу був продемонстрований фрагмент уроку народно-сценічного танцю біля опори студентів 2 курсу кафедри хореографії Факультету музичного мистецтва і хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка (викладачі – керівники хореографічного колективу «Либідь» – заслужена артистка України Віра Андріївна Синєок та Костянтин Васильович Калієвський). Наприкінці семінару-практикуму учасники семінару-практикуму мали змогу взяти безпосередню участь в практичній частині «Особливості виконання Азербайджанських, Молдавських та Італійських народно-сценічних танців».
В березні-квітні 2024 року відповідно до плану роботи Національної хореографічної спілки України відбувся Міжнародний фестиваль-конкурс танцю народів світу «Веселкова Терпсихора» присвячений Міжнародному Дню Танцю. У фестивалі-конкурсі взяв участь хореографічний колектив «Либідь» навчальної лабораторії виконавської майстерності Факультету музичного мистецтва і хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка (керівники – викладач кафедри хореографії Костянтин Калієвський та доцент кафедри хореографії, заслужена артистка України Віра Синєок). На розгляд журі було представлено дві хореографічні композиції «Козачок» (Лауреат І премії) та «Кумасі» (Лауреат ІІ премії).
23 травня в приміщенні Музею історії Києва відбулась урочиста церемонія вручення мистецької премії «Київ». Лауреатами премії в галузі хореографічного мистецтва імені Павла Вірського стали доцент кафедри хореографії Факультету музичного мистецтва і хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, заслужена артистка України Синєок Віра Андріївна та викладач кафедри хореографії Факультету музичного мистецтва і хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Калієвський Костянтин Васильович з хореографічною композицією «На сивих теренах Дніпра» хореографічного колективу «Либідь». Премію особисто вручав київський міський голова Віталій Кличко.
1 червня 2024 року студенти 2 курсу кафедри хореографії Факультету музичного мистецтва і хореографії в складі хореографічного колективу «Либідь» взяли участь в заходах з нагоди Міжнародного дня захисту дітей в Оболонському районі столиці. Викладачі кафедри хореографії Костянтин Калієвський та Віра Синєок провели для відвідувачів дитячої школи мистецтв №5 майстер клас з українського народного танцю «Гопак». Захід було реалізовано у межах соціального проєкту «З Києвом і для Києва» спільно з Відділом культури Оболонської районної у місті Києві державної адміністрації.
21 червня 2024 року в приміщенні Будинку національних колективів, Національної хореографічної спілки України, бульвар Тараса Шевченка, 50/52, м. Київ відбувся Всеукраїнський семінар-практикум «Регіональні особливості вивчення українського народно-сценічного танцю». На заході були продемонстровані фрагменти уроків українського народно-сценічного танцю біля опори студентів 2 та 4 курсів кафедри хореографії Факультету музичного мистецтва і хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка та майстер клас на тему «Особливості виконання лексичного матеріалу Центральної України на прикладі танцю «Козачок»», який провели керівники хореографічного колективу «Либідь» – Синєок Віра Андріївна, заслужена артистка України, доцент кафедри хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка та Калієвський Костянтин Васильович, викладач кафедри хореографії Київського університету імені Бориса Грінченка.
З 24 по 28 червня 2024 року в приміщенні Будинку національних колективів, Національної хореографічної спілки України, бульвар Тараса Шевченка, 50/52, м. Київ відбувся конкурсний перегляд ІІ-го Регіонального туру VIІ-го Всеукраїнського фестивалю-конкурcу народної хореографії імені Павла Вірського. До уваги журі була представлена 271 хореографічна композиція, які презентували 179 танцювальних колективів, 21 обласний та Київський міський осередки Національної хореографічної спілки України. В ІІ турі конкурсу взяв участь хореографічний колектив «Либідь» навчальної лабораторії виконавської майстерності Факультету музичного мистецтва і хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка (керівники – Костянтин Калієвський та заслужена артистка України Віра Синєок). Студенти 1 та 2 курсу кафедри хореографії продемонстрували два танцювальні номери: «Родинний оберіг» та «На Івана», які отримали 8 та 9 балів відповідно за 10-бальною шкалою. Хореографічна композиція «На Івана» була відзначена та відібрана на ІІІ Всеукраїнський тур VIІ-го Всеукраїнського фестивалю-конкурcу народної хореографії імені Павла Вірського, який відбудеться в жовтні на одному з центральних концертних сцен міста Києва.
27 червня 2024 року в корпусі №2 бульвар І. Шамо 18/2 відбулась церемонія вручення дипломів бакалаврам Факультету психології, соціальної роботи та спеціальної освіти. В заході взяли участь студенти 2 курсу кафедри хореографії. Глядачам була представлена вокально-хореографічна композиція «River» – творча колаборація вокального гурту «Alive-спів-projects» кафедри академічного та естрадного вокалу та хореографічного колективу «Либідь» навчальної лабораторії виконавської майстерності.
20 липня 2024 року студенти кафедри хореографії в складі хореографічного колективу «Либідь» (керівники – викладач кафедри хореографії Костянтин Калієвський та доцент кафедри хореографії, заслужена артистка України Віра Синєок) взяли участь у двох дитячих виставах «Мавка. Голос твого серця» разом театральною студією «Колоритми» в селі Гатне та місті Тараща. Дані благодійні заходи проводились задля закриття збору на позашляховик для воїнів 17 ОТБр ЗСУ, в якій проходять службу мешканці Таращанської громади. Цього дня збір був закритий та кошти спрямовані на придбання авто. Завдяки таким подіям студенти мають можливість отримувати для себе такий необхідний сценічний досвід та допомагати силам оборони України.
Рухаємось далі та пропагуємо рідне українське національне хореографічне мистецтво.
Шоста програма циклу «Музичні зустрічі в музеї Косенка». (08.04.2019. Музей-квартира В. С. Косенка, Київ, вул. Михайла Коцюбинського, 9, кв. 4)
Сьома програма циклу «Музичні зустрічі в музеї Косенка». «Вокальне рандеву у музеї Косенка» в рамках мистецького проєкту «Мала філармонія». (28.11.2019. Музей-квартира В. С. Косенка, м. Київ, вул. Михайла Коцюбинського, 9, кв. 4)
Естрадне вокально-ансамблеве мистецтво є найактуальнішим різновидом сучасного музикотворення, яке спрямовано на формування важливих спеціальних навичок у процесі навчання фахівців з музичного мистецтва. Ключова властивість сучасної пісенної естради – синхронний симбіоз і взаємопроникнення різних стилів, синтетичність жанрів, тяжіння до сценічної репрезентативності та яскравого шоу.
У 2020 році на кафедрі академічного та естрадного вокалу було створено гурт «Alive-спів-projects», учасниками якого є здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, спеціальності 025 «Музичне мистецтво», освітньо-професійної програми 025.00.02 «Сольний спів».
Репертуар колективу включає сучасні обробки українських народних пісень, стилізовані фольклорні композиції, кавер-версії української та зарубіжної поп-музики, авторські композиції для вокального ансамблю a cappella (або спів під перкусійний біт). Акапельний саунд збагачує виконавські вокально-технічні можливості естрадного гурту.
При підборі репертуару завжди враховується виконавський профіль колективу, його вокально-технічні можливості, об’єм діапазонів голосів, специфічні особливості виконавців, видовищний потенціал вокального гурту.
Художній керівник гурту Яна Олексіївна Кириленко – кандидат мистецтвознавства, доцент, доцент кафедри академічного та естрадного вокалу, заступник декана з наукової роботи Факультету музичного мистецтва і хореографії Київського університету імені Бориса Грінченка. Член національної Всеукраїнської музичної спілки. Авторка багатьох оригінальних композицій, вільних обробок, кавер-версій, аранжування для будь-якого складу вокального ансамблю та хору.
Талановиті, сучасні, неординарні, харизматичні, енергійні учасники гурту прагнуть до самовдосконалення та підвищення рівня виконавської майстерності. Універсальність виконавців ансамблевої групи передбачає органічне поєднання всіх вокально-технічних і музично-сценічних засобів. Кожен вокаліст – водночас соліст і артист.
Актуалізація професійного самозростання, комплексний підхід до реалізації надзавдання – є завершальною метою ексклюзивного творчого проєкту «Alive-спів-projects».
«S-сlub» – молодий колектив студентів-саксофоністів під керівництвом заслуженого артиста естрадного мистецтва України викладача кафедри інструментально-виконавської майстерності Сергія Цимбала та старшого викладача Катерини Цимбал. В репертуарі колективу твори в аранжуванні керівника та «граючого тренера» Сергія Цимбала. «S-сlub» з радістю виступає на концертних майданчиках інституту, університету та міста. Своїм незвичним звучанням (чотири саксофона-альта), зарядом позитиву та енергії «S-сlub» підкорив серця слухачів та глядачів. Запрошуємо на концерти за участтю «S-сlub»!
«S-сlub» – молодий колектив студентів-саксофоністів під керівництвом заслуженого артиста естрадного мистецтва України викладача кафедри інструментально-виконавської майстерності Сергія Цимбала та старшого викладача Катерини Цимбал. В репертуарі колективу твори в аранжуванні керівника та «граючого тренера» Сергія Цимбала «S-сlub» з радістю виступає на концертних майданчиках інституту, університету та міста. Своїм незвичним звучанням (чотири саксофона-альта), зарядом позитиву та енергії «S-сlub» підкорив серця слухачів та глядачів. Запрошуємо на концерти за участтю «S-сlub»!
Ансамбль скрипалів Факультету музичного мистецтва і хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка був створений 2008 року. До складу ансамблю входять студенти різних курсів, а тому він постійно оновлюється – дехто з учасників закінчує навчання, вливаються нові студенти. Заняття ансамблю є частиною навчального процесу, вони вдосконалюють у скрипалів уже набуті вміння: читання нот з аркуша, відпрацювання ансамблевих партій, дають нові знання у тонкощах ансамблевої гри, знайомство з різножанровим репертуаром, мобільність підготовки до концертних виступів.
Постійно зазнає оновлення і репертуар ансамблю. Його учасники вивчають та виконують твори класичної музики, зокрема, Йогана Себастіяна Баха, Йоганнеса Брамса, композиції сучасних авторів - Арно Бабаджаняна, Астора П’яццоли, а також п’єси Джорджа Ґершвіна, аранжування яких зробила спеціально для ансамблю українська композиторка Любов Працюк. Виклики нашого сьогодення вимагають якомога ширше ознайомлювати студентів з творчістю вітчизняних композиторів. А тому особливе місце серед творів, над якими працює ансамбль, належить композиціям українських авторів – Миколи Лисенка, Анатолія Кос-Анатольського, Віктора Косенка, Павла Шольца, Мирослава Скорика, Жанни Колодуб, Богдани Фільц, Володимира Шумейка, Олександра Саратського. Цікавою стала, наприклад, робота над п’єсою Любові Працюк «Carol Of The Bells» - перекладенням однойменного вокального твору популярного американського гурту «Pentatonix», що був створений на основі всесвітньовідомого «Щедрика» Миколи Леонтовича. Спочатку цей твір був призначений для солюючого фортепіано та оркестру. Але на замовлення учасників ансамблю авторка зробила перекладення для ансамблю скрипалів і фортепіано.
Ансамбль скрипалів бере участь у різних заходах та проєктах. Це Різдвяні зустрічі «У промінні Віфлеємської зірки», присвячені 100-річчю «Щедрика» Миколи Леонтовича у Будинку вчителя, студентські бали у міській адміністрації, виступи на святкуванні Дня Республіки Фінляндія та перед делегацією викладачів університетів з Китаю, концерти у музеях Миколи Лисенка та Віктора Косенка, виступи в рамках музичних проєктів «Русанівська весна», «З Києвом і для Києва», музичні антракти, тощо.
Творча співпраця у мистецьких проєктах та зустрічах поєднала ансамбль із такими видатними діячами української музичної культури, як Богдана Михайлівна Фільц, Жанна Юхимівна Колодуб, Валентина Володимирівна Кузик, Любов Володимирівна Працюк, Оксана Львівна Колодуб. А деякі проєкти збагатилися участю у них викладачів та студентів інших кафедр Факультету – вокалістів, хореографів.
Ансамбль став лауреатом перших премій Всеукраїнської музичної олімпіади «Голос країни» (2016 рік, Київ) та VI Міжнародного конкурсу-фестивалю музичного мистецтва «Київський колорит» (2018, Київ), VI Міжнародного фестивалю-конкурсу SoloviovArt (2021, Київ), VІ Міжнародного конкурсу академічного учнівського та студентського музичного мистецтва «Дніпровські хвилі» (2021, Дніпро), Міжнародного конкурсу-фестивалю «Wordls Angels Festivals» (2022, Хорватія), Міжнародного конкурсу мистецтв «Land of Talents» (2022, Австрія).