Ансамбль скрипалів Факультету музичного мистецтва і хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка був створений 2008 року. До складу ансамблю входять студенти різних курсів, а тому він постійно оновлюється – дехто з учасників закінчує навчання, вливаються нові студенти. Заняття ансамблю є частиною навчального процесу, вони вдосконалюють у скрипалів уже набуті вміння: читання нот з аркуша, відпрацювання ансамблевих партій, дають нові знання у тонкощах ансамблевої гри, знайомство з різножанровим репертуаром, мобільність підготовки до концертних виступів.
Постійно зазнає оновлення і репертуар ансамблю. Його учасники вивчають та виконують твори класичної музики, зокрема, Йогана Себастіяна Баха, Йоганнеса Брамса, композиції сучасних авторів - Арно Бабаджаняна, Астора П’яццоли, а також п’єси Джорджа Ґершвіна, аранжування яких зробила спеціально для ансамблю українська композиторка Любов Працюк. Виклики нашого сьогодення вимагають якомога ширше ознайомлювати студентів з творчістю вітчизняних композиторів. А тому особливе місце серед творів, над якими працює ансамбль, належить композиціям українських авторів – Миколи Лисенка, Анатолія Кос-Анатольського, Віктора Косенка, Павла Шольца, Мирослава Скорика, Жанни Колодуб, Богдани Фільц, Володимира Шумейка, Олександра Саратського. Цікавою стала, наприклад, робота над п’єсою Любові Працюк «Carol Of The Bells» - перекладенням однойменного вокального твору популярного американського гурту «Pentatonix», що був створений на основі всесвітньовідомого «Щедрика» Миколи Леонтовича. Спочатку цей твір був призначений для солюючого фортепіано та оркестру. Але на замовлення учасників ансамблю авторка зробила перекладення для ансамблю скрипалів і фортепіано.
Ансамбль скрипалів бере участь у різних заходах та проєктах. Це Різдвяні зустрічі «У промінні Віфлеємської зірки», присвячені 100-річчю «Щедрика» Миколи Леонтовича у Будинку вчителя, студентські бали у міській адміністрації, виступи на святкуванні Дня Республіки Фінляндія та перед делегацією викладачів університетів з Китаю, концерти у музеях Миколи Лисенка та Віктора Косенка, виступи в рамках музичних проєктів «Русанівська весна», «З Києвом і для Києва», музичні антракти, тощо.
Творча співпраця у мистецьких проєктах та зустрічах поєднала ансамбль із такими видатними діячами української музичної культури, як Богдана Михайлівна Фільц, Жанна Юхимівна Колодуб, Валентина Володимирівна Кузик, Любов Володимирівна Працюк, Оксана Львівна Колодуб. А деякі проєкти збагатилися участю у них викладачів та студентів інших кафедр Факультету – вокалістів, хореографів.
Ансамбль став лауреатом перших премій Всеукраїнської музичної олімпіади «Голос країни» (2016 рік, Київ) та VI Міжнародного конкурсу-фестивалю музичного мистецтва «Київський колорит» (2018, Київ), VI Міжнародного фестивалю-конкурсу SoloviovArt (2021, Київ), VІ Міжнародного конкурсу академічного учнівського та студентського музичного мистецтва «Дніпровські хвилі» (2021, Дніпро), Міжнародного конкурсу-фестивалю «Wordls Angels Festivals» (2022, Хорватія), Міжнародного конкурсу мистецтв «Land of Talents» (2022, Австрія).