Ансамбль народних інструментів «Малахіт»

Ансамбль народних інструментів «Малахіт» – студентський колектив, який об’єднує музикантів, закоханих в мистецтво і свій інструмент; керівник – Маргарита Малахова, завідувач кафедри інструментально-виконавської майстерності, к. пед. н.

Ансамбль розпочав свою діяльність в 2005 році, а 1 березня 2006 року відбулося мистецьке хрещення колективу, участь в концертній програмі «Святкова рапсодія» на сцені Київського міського будинку вчителя. З цього моменту почалося активне творче життя «Малахіту» – участь в мистецьких проєктах, презентаціях, конференціях, концертах на різних мистецьких локаціях Університету Грінченка, м. Києва та за його межами. Колектив є лауреатом міжнародних та всеукраїнських фестивалів і конкурсів, за високий виконавський рівень отримав звання «Зразковий художній колектив», 2012 рік.  

Серед підготовлених та проведених творчих мистецьких проектів варто виокремити: творчий вечір лауреатів фестивалю-конкурсу працівників установ освіти м.Києва «Таланти твої, Україно» «Святкова рапсодія» (Київський міський будинок учителя, 2006); «П’ятий елемент»  з нагоди 5-ого ювілею ансамблю народних інструментів «Малахіт» (Університет Грінченка, 2011); «МалаХіт-парад: Карусель мелодій» на присвоєння звання «Зразковий художній колектив» (Київський міський будинок учителя, 2012); «Баян  запрошує гостей!» (Університет Грінченка, 2013); концертна програма до 100-річчя від дня народження Миколи Івановича Різоля #Різоль_баян_епоха (Університет Грінченка, 2019); «Master Project» (Київ,  Меморіальний музей-квартира В. С. Косенка, 2023).

Репертуар ансамблю складають твори різних епох, стилів та жанрів. Аранжування творів є ексклюзивними, оскільки створені спеціально для «Малахіту» з урахуванням інструментального складу, виконавських можливостей учасників, смаків та музичних уподобань ансамблістів. До складу «Малахіту» входять й малі ансамблеві форми, що забезпечує мобільність колективу й значно розширює його репертуарні можливості.

Творча атмосфера  ансамблю захоплює всіх учасників колективу, надихає та наповнює емоціями, мотивує на удосконалення інструментально-виконавської майстерності, спонукає до набуття досвіду колективного музикування, опанування професійних компетентностей.

 

Ансамбль народних інструментів «Малахіт» – досвід, натхнення, емоції!