Співчуття

Економова_О.С._1.jpg

(06.04.1949 - 07.09.2023)

 

Київський університет імені Бориса Грінченка з глибоким сумом сповіщає, що 07 вересня 2023 року відійшла у вічність наша колега Ольга Серафимівна Економова, старший викладач кафедри інструментально-виконавської майстерності Факультету музичного мистецтва і хореографії.

Випускниця Київської спеціальної музичної десятирічки імені М.Лисенка та Київської державної консерваторії імені П. Чайковського (клас проф. Ради Лисенко), вона розпочала свою діяльність у 1972 р. викладачем-методистом спеціального фортепіано у Київському міському педагогічному коледжі імені К.Д. Ушинського, де після реорганізації з 2007 р. працювала на посаді старшого викладача та очолювала фортепіанну секцію кафедри інструментально-виконавської майстерності Київського університету імені Бориса Грінченка. Протягом 50 років надихала колег та студентів на нові творчі досягнення.

Автор багатьох наукових статей у фахових наукових виданнях з проблем формування виконавської майстерності музикантів-інструменталістів, трьох навчально-методичних посібників для студентів спеціальності «Музичне мистецтво», автор збірки сценаріїв «У світі музики» для концертів «Малої філармонії», упорядник хрестоматії «Українська фортепіанна музика» у двох томах.

Протягом багатьох років виступала із сольними програмами та у складі фортепіанного дуету у культурно-мистецьких проєктах Університету.

Економова О.С. - Лауреат республіканського конкурсу імені М.Лисенка,  за активну концертно-виконавську та педагогічну діяльність нагороджена знаком «Відмінник народної освіти України» (1987 р.), медаллю «Ветеран праці» (1988 р.). Має подяки від Київської міської адміністрації та управління освіти м. Києва (1999 р., 2003 р., 2004 р., 2005 р., 2007 р.), почесними грамотами Міністерства освіти (2000 р., 2001 р., 2005 р., 2006 р.), грамотами Київського університету імені Бориса Грінченка (2009 р., 2010 р., 2011 р.).

Колектив Університету втратив досвідченого музиканта-педагога, висококваліфіковану, талановиту, авторитетну особистість. Ми пишаємося тим, що мали честь працювати з Ольгою Серафимівною, блискучою і творчою піаністкою, мудрим і талановитим педагогом, непересічною особистістю, прекрасною колегою, яка завжди була поруч, підтримувала та допомагала, була опорою та взірецем для своїх студентів.

Київський університет імені Бориса Грінченка поділяє біль втрати та висловлює співчуття рідним і друзям…  Зі щирою скорботою і світлою пам’яттю…

 

Світлій пам’яті Григорія Миколайовича Чапкіса

Київський університет імені Бориса Грінченка з глибоким сумом сповіщає, що 13 червня 2021 р. на 92 році життя відійшов у вічність наш колега – народний артист України, лауреат міжнародних конкурсів, член національної спілки хореографів України, володар титулів «Людина третього тисячоліття» та «Золотий фонд нації», професор кафедри хореографії Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка ГРИГОРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ ЧАПКІС.

Григорій Миколайович залишиться в нашій пам’яті як людина з незламним характером, силою волі та невичерпною енергією, життєвим кредо якої було: «Рухатись до останнього подиху…». Він дарував добро і радість, щиро ділився з іншими своєю любов’ю до життя, до танцю, до людей; не зупинявся ні на мить; мав багато творчих ідей для майбутніх проєктів, проте смерть обірвала шлях Великого митця…

Григорій Миколайович Чапкіс народився 24 лютого 1930 року в Румунії. Він прожив насичене і яскраве життя, танцюючи понад 80 років. Його трудовий шлях складав більше 70 років, він відвідав з гастролями 75 країн світу, а в 22 роки, виступаючи у складі Державного ансамблю танцю УРСР під керівництвом Павла Вірського, став заслуженим артистом України. У 80-річному віці отримав почесне звання народного артиста України. Григорій Миколайович був членом журі різноманітних телешоу, останнє з яких – телевізійний проєкт «Танці з зірками». Заснував Школу танців Чапкіса, брав участь у численних благодійних акціях. За визначний особистий внесок у розвиток національної культури і хореографічного мистецтва, значні творчі здобутки, високу професійну майстерність був нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.

Григорій Миколайович працював у Київському університеті імені Бориса Грінченка з січня 2016 року. Він завжди заряджав усіх нас своєю працездатністю та жагою до життя, притягальною харизмою, тонким почуттям гумору та оптимізмом. Григорій Миколайович – ініціатор і танцмейстер Студентських благодійних балів Університету у Київській міській державній адміністрації. Він із задоволенням вчив і студентів, і викладачів вишуканому бальному етикету та основним танцювальним па. Професор Чапкіс завжди наголошував, що для нього це не робота, це – життя! Цікавими життєвими історіями він щедро ділився зі студентами і колегами, описував у книгах спогадів та численних інтерв’ю. Його називали Людина-легенда, видатний хореограф, мега-зірка… Наш МАЕСТРО відійшов у Вічність… Нестримно боляче від думки, що його більше не буде з нами.

Колектив Київського університету імені Бориса Грінченка висловлює щирі співчуття родині Григорія Миколайовича. Вічна та світла пам’ять…

 

D:\Users\adm\Desktop\166810441_207055704549757_403573080329469812_o.jpg

02.11.1954 - 28.03.2021

 

    З глибоким сумом повідомляємо, що 28 березня 2021 року відійшов у вічність Костянтин Євгенович Кузьменко – концертмейстер кафедри академічного та естрадного вокалу, Майстер, Маестро, надзвичайно порядна, інтелігентна і щира людина….Пішла з життя людина прекрасної душі, відкритого і доброго серця… 

    З 2011 року Костянтин Євгенович працював в Інституті мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка. Все своє життя він присвятив роботі з молоддю, даруючи свій надзвичайний талант імпровізатора-концертмейстера виконавцям і слухачам. Він жив, радів світу, людям, що оточували його, супроводжував яскравим світлом музичних звуків спів молодих вокалістів і досвідчених виконавців.

    У житті Костянтина Євгеновича було чимало цікавих сторінок. Будучи керівником та учасником естрадних колективів, він неодноразово приводив їх до перемоги. В різні роки він працював концертмейстером  музичного училища ім. Р. Глієра, КНУКіМ, НАККІМ, підтримуючи кожного співака своєю інтерпретаторською індивідуальністю і харизмою. Яскравим був кожен вихід на сцену нашого університету цього Метра виконавства, який у тандемі з вокалістом створював справжні шедеври…

    У ці скорботні дні розділяємо невимовний сум і тугу його близьких і рідних. Світлий, добрий спомин про Костянтина Євгеновича назавжди залишиться в серцях тих, хто його знав, любив, поважав, хто жив і працював поруч із ним, кого він навчав та з ким творив...

Вічна і світла пам'ять...

 

D:\Users\adm\Desktop\161595117_1292850211116009_243527305377854420_n.jpg

 (09.03.1941 – 15.03.2021)

    Пішов  з життя Анатолій Георгійович Болгарський –  заслужений діяч мистецтв України, кандидат педагогічних наук, професор, член Національної всеукраїнської музичної спілки, віце-президент асоціації діячів музичної освіти і виховання.

    Протягом 1967 – 1982 рр. він працював завідувачем музично-педагогічного відділення Київського педагогічного училища (згодом Київського педагогічного коледжу імені К. Д. Ушинського). Після входження до структури Київського університету імені Бориса Грінченка Київського педагогічного коледжу імені К. Д. Ушинського став першим завідувачем кафедри інструментально-виконавської майстерності Інституту мистецтв, згодом працював завідучем кафедри хорового диригування, професором кафедри академічного та естрадного вокалу. Він був ініціатором і організатором Першого та Другого Всеукраїнського фестивалів-конкурсів хорового мистецтва «Грінченківська весна».

    Із вдячністю і щемом у серці згадуємо роки плідної співпраці з Анатолієм Георгійовичем, його професійність та мудрість.

    Вічна і світла пам’ять про Анатолія Георгійовича назавжди залишиться в наших серцях…

    Висловлюємо щире співчуття рідним і близьким. Царство Небесне…