11 грудня 2014р.
|
А розпочався він темою «Пори року» - фортепіанним циклом видатного композитора П.І.Чайковського.
У програмі взяли участь:
- Н.Соболь – клас доцента Куришева Є.В.,
- А.Салан та О.Благодатних – клас викладача Салан Л.В.,
- В.Сафтюк – клас старшого викладача Економової О.С.
І хоч студенти з різних курсів, мають різну підготовку, мета – донести художні образи п’єс, що прозвучали, їх об’єднала і спонукала до переконливого виконання.
Кульмінаційними моментами концерту стала гра викладачів кафедри – Економової О.С., Гаркуші Л.І., Корзун В.В. та доцента Титовича В.І. Присутні в залі були в захваті від технічної досконалості та яскравої емоційності художніх образів творів циклу: «Масляна» (ст. викладач Економова О.С.), «Полювання, святки» (Гаркуша Л.І.), «На трійці» (викладач Корзун В.В.), та від високо натхненної кантилени в п’єсі «Травень» (Економова О.С.), від нестандартної інтерпретації «Осінньої пісні» у виконанні доцента Титовича В.І.
Успіху концертної програми сприяли: відеоряд репродукцій картин природи видатних художників (автор відеоряду - Мастерских О.М.), а також ведучі - Салан Андрій та Лещєнко Катерина, які художньо та емоційно донесли лекційний та поетичний матеріал.
Концерт-лекція мала величезний успіх, і ми впевнені, що просвітницька мета – ознайомити слухачів з фортепіанним шедевром П.І.Чайковського була досягнена.
Відгуки слухачів :
Марія Дручик, студентка 3 курсу: Це чудово, що в стінах нашого інституту існує «Мала філармонія».
Ірина Демченко, студентка курсу спец. «Музичне мистецтво»: «Це - яскравий зразок просвітницької діяльності. Нам, майбутнім вчителям музики, такі заходи конче потрібні».
Андрій Дорош, студент 3 курсу спец. «Музичне мистецтво»: «Супер! Коли в одному концерті грають студенти та викладачі!»
Відгуки учасників :
Василь Сафтюк, студент 4 курсу: «Виконавська співпраця з нашими викладачами стимулює на удосконалення та інтенсивну роботу».
Олена Благодатних, студентка 4 курсу: «Я дуже хвилювалась і зрозуміла, що мені не вистачає виконавської практики».
Наталія Соболь, магістрант: «Абсолютна тиша в залі говорила про те, що виконавці зачарували слухачів своєю грою».
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 березня 2011 року в актовій залі Інституту мистецтв у рамках Малої філармонії відбувся концерт “Чарівні звуки музики Ф.Шопена”, присвячений 200-річчю з дня народження видатного польського композитора. Концерт підготували викладачі кафедри виконавської майстерності.
Сценарій та режисура – старшого викладача кафедри виконавської майстерності Економової О.С. та викладача кафедри виконавської майстерності Гаркуші Л. І.
В концерті прозвучали твори Фредеріка Шопена у виконанні професорського викладацького складу кафедри виконавської майстерності Економової О.С., Гаркуші Л.І., Ревуцької С.О., Рибнікова О.М., Титовіча В.І. та студентів Д.Сергієнка, В.Барановської, К.Колосінської, В.Сафтюка.
25 листопада 2010 року відбулося відкриття Малої філармонії Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка.
З метою популяризації творів українських та зарубіжних композиторів викладачі кафедри виконавської майстерності та теорії та методики музичної освіти підготували лекцію-концерт ”Музичний світ казки”, який був проведений в Університетському коледжі.
Одне з головних завдань кафедри виконавської майстерності - допомогти кожному студенту стати справжнім фахівцем, творчою особистістю, яка повинна досконало оволодіти професійними навичками. Позааудиторна виконавська діяльність студентів – важлива форма педагогічної практики.