Напрями науково-дослідної діяльності кафедри

Науковим пріоритетом кафедри інструментально-виконавської майстерності є дослідження педагогічних і мистецтвознавчих засад формування інструментально-виконавської майстерності в контексті фахової підготовки здобувачів вищої освіти.

Пріоритетні напрямки науково-дослідної роботи кафедри:

- проведення наукових досліджень у галузі музичної педагогіки та  мистецтвознавства;

-   організація експериментальних педагогічних досліджень;

-   експертиза та опонування дисертаційних досліджень;

- організація та проведення науково-практичних конференцій, марафонів, методичних семінарів, «круглих столів»;

-    керівництво науково-дослідною діяльністю студентів.

Результати  науково-дослідної роботи кафедри презентовано:

- монографії (колективні, одноосібні);

- статті в наукових виданнях, що індексуються в наукометричних базах Scopus та Web of Science;

- статті в наукових виданнях, що входять до переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук, кандидата наук та ступеня доктора філософії (категорія Б);

- публікації в матеріалах Міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференцій;

- захист дисертаційних досліджень викладачами кафедри;

- участь здобувачів у конференціях, конкурсах студентських наукових робіт.

Наукові розробки НПП кафедри використовуються для підготовки навчально-методичної літератури за фахом (навчально-методичні посібники, навчально-репертуарні збірки, партитури творів для різних інструментальних складів та ін.).

Професорсько-викладацький склад кафедри здійснює: рецензування рукописів навчально-методичних посібників, навчально-репертуарних збірок, підручників, наукових статей; підготовку відгуків на автореферати дисертацій; опонування дисертаційних досліджень.

На кафедрі організовано науково-дослідну роботу зі студентами: залучення здобувачів до індивідуальної науково-дослідної діяльності; підготовка доповідей для участі в студентських конференціях, семінарах, публікації матеріалів; проведення кафедральних, міжкафедральних, загальнофакультетських студентських наукових і мистецьких заходів.

У рамках означеної діяльності діє студентський науковий гурток музичної критики та журналістики «GrinchMusicChestnut» (керівник – Романенко А.Р., доцент кафедри, к.культ.).

Результати науково-дослідної роботи кафедри 2023р.