Про кафедру

424730674_876997374222250_8575084150372484466_n.jpgПОЛОЖЕННЯ ПРО КАФЕДРУ   

Спеціальність «Музичне мистецтво» (Сольний спів) на Факультеті музичного мистецтва і хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка функціонує з вересня 2010 року. Нині ми готуємо фахівців за новими освітньо-професійними програмами освітнього рівня першого (бакалаврського) та другого (магістерського) на денній контрактній формі навчання. Навчання сольного співу відбувається за двома спрямуваннями: академічним та естрадним.
Основним спрямуванням діяльності кафедри академічного та естрадного вокалу є підготовка досвідчених фахівців у сфері музичного мистецтва, зокрема вокального виконавства, які зможуть здійснювати виконавсько-артистичну та педагогічну діяльність.
Висококваліфікований професорсько-викладацький склад кафедри заохочує студентів до активного творчо-виконавського життя: участь у міжнародних і всеукраїнських конкурсах-фестивалях вокального мистецтва, концертна діяльність на кращих сценічних майданчиках України, участь у телевізійних співочих талант-шоу Х-Фактор і Голос Країни, театральних виставах і музично- сценічних постановках у провідних театрах міста Києва, відео-зйомки кліпів, участь у різноманітних вокальних проєктах, співпраця з відомими артистами України, Європи та США.
Нова стратегія розвитку вищої освіти у Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка зосереджена на сучасних формах організації навчального процесу: тренінгах, проєктній діяльності, диспутах, науково-дослідній роботі, дистанційних електронних навчальних курсах. Результатом практично-виконавської діяльності, як провідної ланки навчання, є створення індивідуального мистецького проєкту.
Навчальні аудиторії обладнані апаратурою для занять, мікрофонами, аудіо системами, smart-дошками, комп’ютерами, проєкторами.
Потужна складова підготовки майбутніх артистів-вокалістів у Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка здійснюється у професійній царині, де формуються професійні компетенції здобувачів освіти: заняттях сольного співу, вокальних ансамблях, навчальній лабораторії виконавської майстерності, сучасному театрі перформативних мистецтв «U-Theatre», науковій творчо-дослідницькій лабораторії «Бельканто». З початку навчання студенти проявляють себе як співаки-вокалісти та артисти музично-театральних постанов.

Існуюча база практики, до якої належать провідні вокальні колективи, оркестри та заклади культури є підґрунтям для практичної концертно-виконавської та педагогічної діяльності вокаліста.

Для нас важливим є: забезпечення якісною системою освіти, спрямованої на особистісно-орієнтовану технологію навчання, всебічний розвиток особистості, врахування індивідуальних особливостей студента, його здібностей, інтересів, потреб, зосередженість на формуванні його світосприйняття, професійних навичок і саморозвитку.