«З Кобзарем у серці»

10.03.2023 року  у Меморіальному музеї-квартирі В. С. Косенка продовжив свою роботу мистецький проєкт «Музичні зустрічі у музеї Косенка» кафедри академічного та естрадного вокалу Факультету музичного мистецтва і хореографії у рамках соціальних проєктів «З Києвом і для Києва» та «Музична вітальня в музеї», представивши 12-ту концертну програму «З Кобзарем у серці».

Програма присвячена дню  народження національного і світового генія, поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.

У проєкті взяли участь:

народний артист України Віктор Тетеря, заслужена діячка мистецтв України Оксана Петрикова, лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів Ірина Антіпіна, Павло Шепета;  студенти класів Тетері В.М., Петрикової О.П., Макарової Е.В., Яковенко В.Г., Леонтієвої С.Л.: Софія Перекупенко, Ольга Лісайчук, Юлія Трофименко, Юрій Кобзаренко, Юлія Доброгівська, Богдана Шутюк, Каріна Аксьонова, Анна Бовкун; концертмейстери: Юлія Балджи, Ірина Антіпіна, Олена Кунаєва, Наталія Охріменко, Анна Шепеленко.

Літературне слово: Яна Харенко.

В концерті прозвучали твори М. Вериківського, В. Фандралюка, Я. Степового, С. Гулака-Артемовського, М. Лисенка, П. Шепети, також українські народні пісні у обробках В. Косенка, Н. Шульмана, В. Заремби, Г. Майбороди, Г. Петрицького.

Слухачі із захопленням сприймали виступи артистів. Сьогодні особливо гостро ми розуміємо значущість  постаті Тараса Шевченка та пророчість його слів, які нині допомагають кожному українцю усвідомити історичну сутність своєї нації.

Родзинкою програми стала літературно-музична композиція на вірші Шевченка. Баладу поета «Лілея» та «Прелюд пам’яті  Т.Г. Шевченка»  Я. Степового натхненно виконали лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів Ірина Антіпіна  (партія фортепіано) та Яна Харенко ( художнє слово).

З особливою теплотою зустрів цю програму директор Меморіального музею – квартири  В.С.Косенка,  Володимир Григорович Мудрик! Він відмітив цінність літературної складової проєкту, унікальність сценарію, що тримали увагу слухачів до останнього номеру програми.  До нашого проєкту київський композитор Павло Шепета написав музику на вірші Тараса Шевченка «Молитва». У захоплюючому виконанні Оксани Петрикової та Павла Шепети відбулася прем'єра пісні. Дирекція музею отримала у подарунок нотний екземпляр з автографом композитора.

Художнє слово: Яна Харенко

Відеозабезпечення: Дмитро Лєвіт