Наукова робота

На кафедрі діє студентський науковий гурток «GrinchMusicChestnut», керівник кандидат культурології, доцент кафедри Романенко А.Р.

Напрями діяльності гуртка:

- актуальні проблеми сучасної музичної педагогіки та музикознавства;

- інноваційні технології та методики формування виконавської майстерності;

- розвиток навичок музичної критики та журналістики в контексті сучасних явищ музичної культури.

Науковий гурток музичної критики та журналістики «GrinchMusicChestnut»

План роботи гуртка музичної критики та журналістики «GrinchMusicChestnut»

Звіт роботи гуртка музичної критики та журналістики «GrinchMusicChestnut» за І півріччя 2022-2023 н.р.

ПЛАН РОБОТИ НА 2023–2024 н. р.

Досвід активізації слухового контролю в процесі налаштування фортепіано

Корекція стану сценічного стресу під час публічного виступу, висвітлення практичного досвіду

Співпраця кафедри інструментально-виконавської майстерності та Першого Кембриджського освітнього центру у фокусі сприяння розвиткові «Soft Skills» у сучасного фахівця-музиканта

«GrinchMusicChestnut» популяризує наукову діяльність та підтримує зв’язки з «Сambridge.ua» з метою поглиблення вивчення англійської мови для професійних потреб

Наукова діяльність кафедри співвідноситься з науковою темою Факультету музичного мистецтва і хореографії «Розвиток духовного потенціалу особистості в неперервній мистецькій освіті» (реєстраційний номер: 0116U003993, керівник: Олексюк Ольга Миколаївна, завідувач кафедри музикознавства та музичної освіти, доктор педагогічних наук, професор,). До складу групи розробників входять представники кафедри інструментально-виконавської майстерності: Малахова М.О., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри; Романенко А.Р., кандидат культурології, доцент кафедри.

Науковим пріоритетом кафедри інструментально-виконавської майстерності є дослідження педагогічних і мистецтвознавчих засад формування інструментально-виконавської майстерності в контексті фахової підготовки здобувачів вищої освіти.

Ключові напрямки, за якими проводять дослідження  науково-педагогічні працівники кафедри:

- історія стилів у музичному мистецтві та історія клавесинного мистецтва (Свириденко Н.С., професор кафедри, к.мист., доцент, народна артистка України);

- фортепіанне джазове виконавство у контексті традицій музичної творчості, взаємодія з академічною музикою (Полянський В.А., професор кафедри, професор, заслужений діяч мистецтв України);

- камерна творчість українських композиторів другої пол. ХІХ - першої пол. ХХ ст.: стилістичний та виконавський аспекти (Беренбейн І.С., к.мист., доцент кафедри);

- формування творчої особистості виконавця в процесі індивідуальних занять у фортепіанному класі (Куришев Є.В., доцент кафедри, к.пед.н., доцент);

- теоретична та практична підготовка майбутніх учителів музичного мистецтва у закладах вищої мистецької освіти (Ляшенко О.Д., доцент кафедри, к.пед.н., доцент);

- стилістичні тенденції акордеонно-баянної творчості (Сподаренко В.М., доцент кафедри, к.мист.);

- особливості сучасних аранжувань та перекладень для баяна та акордеона (Стрельченко К.М., доцент кафедри, заслужений артист України);

- сучасні музичні текстологія та інтерпретація ( Гумінюк С.П., доктор мистецтва, доцент кафедри).

Пріоритетні напрямки науково-дослідної роботи кафедри:

- проведення наукових досліджень у галузі музичної педагогіки та  мистецтвознавства;

-   організація експериментальних педагогічних досліджень;

-   експертиза та опонування дисертаційних досліджень;

- організація та проведення науково-практичних конференцій, марафонів, методичних семінарів, «круглих столів»;

-    керівництво науково-дослідною діяльністю студентів.

Результати  науково-дослідної роботи кафедри презентовано:

- монографії (колективні, одноосібні);

- статті в наукових виданнях, що індексуються в наукометричних базах Scopus та Web of Science;

- статті в наукових виданнях, що входять до переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук, кандидата наук та ступеня доктора філософії (категорія Б);

- публікації в матеріалах Міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференцій;

- захист дисертаційних досліджень викладачами кафедри;

- участь здобувачів у конференціях, конкурсах студентських наукових робіт.

Наукові розробки НПП кафедри використовуються для підготовки навчально-методичної літератури за фахом (навчально-методичні посібники, навчально-репертуарні збірки, партитури творів для різних інструментальних складів та ін.).

Професорсько-викладацький склад кафедри здійснює: рецензування рукописів навчально-методичних посібників, навчально-репертуарних збірок, підручників, наукових статей; підготовку відгуків на автореферати дисертацій; опонування дисертаційних досліджень.

На кафедрі організовано науково-дослідну роботу зі студентами: залучення здобувачів до індивідуальної науково-дослідної діяльності; підготовка доповідей для участі в студентських конференціях, семінарах, публікації матеріалів; проведення кафедральних, міжкафедральних, загальнофакультетських студентських наукових і мистецьких заходів.

У рамках означеної діяльності діє студентський науковий гурток музичної критики та журналістики «GrinchMusicChestnut» (керівник – Романенко А.Р., доцент кафедри, к.культ.).

Результати науково-дослідної роботи кафедри 2023р.