Співпраця кафедри інструментально-виконавської майстерності та Першого Кембриджського освітнього центру у фокусі сприяння розвиткові «Soft Skills» у сучасного фахівця-музиканта

02 грудня 2023 року в аспекті підвищення рівня майстерності висловлювання думки англійською мовою серед студентів-музикантів, молодих науковців-музикознавців було проведено спільне засідання наукового гуртка «GrinchMusicChestnut» кафедри інструментально-виконавської майстерності Факультету музичного мистецтва і хореографії Київського університету імені Бориса Грінченка та First Cambridge Education Centre (м. Київ, Україна) на тему «Debates: особливості публічного мовлення».

Мар’ям Кязімова, викладач англійської мови, перекладач, представник Першого Кембриджського освітнього центру разом із гуртківцями розглянули різні структури наукових статей, специфіку їх словникового наповнення (слова-зв’язки – linking words, які в англійській мові допомагають послідовно висловлюватися), виокремили уміння ставити ключове речення та підтримувати його фразами-причинами / фразами-наслідками, фразами-протиставленнями / фразами-ствердженнями або фразами-умовами, таким чином розвиваючи власну думку (від статті для Dictionary of Music and Musicians до статей для «Guardians» та «BBC music magazine»).

Науковий дискурс англійською мовою розгорнувся навколо аналізу музики для кіно, як вона працює (загострення / нівелювання візуального образу / контексту, як взаємодоповнюючий фактор, як акцент композитора та кінорежисера на менш значуще, ніж повністю усвідомлений план-сюжет); навколо ревізії  «історичного минулого» української культури як самобутньої, самоідентифікуючої від бароко до сучасності.

Організатор – Анастасія Романенко, кандидат культурології, доцент кафедри інструментально-виконавської майстерності, керівник студентського наукового гуртка кафедри.

До проведення заходу долучилися Ольга Телевна (ІВФб-1-23-4.0д), Марія Іваненко (ІВФб-1-22-4.0д), Марта Іваненко (ІВФб-1-22-4.0д), Назарій Нечесний (ІВОБ-1-22-4.0д), Ірина Демчик (ІВФБ-1-21-4.0д), Станіслав Гумінюк, доктор мистецтва, доцент кафедри інструментально-виконавської майстерності, студенти курсів ІВОб-1-23-4.0д, ММм-1-23-1.4д.

2023-12-02_debates-01.jpg

2023-12-02_debates-02.jpg