Корекція стану сценічного стресу під час публічного виступу, висвітлення практичного досвіду

30 листопада 2023 року на Факультеті музичного мистецтва і хореографії Київського університету імені Бориса Грінченка відбулося засідання наукового гуртка «GrinchMusicChestnut» кафедри інструментально-виконавської майстерності на тему «Вийти із кризових станів або про пріоритетність ментального здоров’я і самопізнання» з міжнародною присутністю на ньому. Психолог, гештальт-коуч Юлія Крутикова (Україна – Португалія) разом із гуртківцями проаналізували причини появи емоційного перенапруження до, під час та після виходу на сцену; психосоматичні та поведінкові «симптоми», що свідчать про гострі прояви сценічного стресу; роль концентрації уваги, пам’яті, свідомості та волі в боротьбі за стресостійкість, адапційність; такі різновиди комічного в життєвих явищах і людських характерах як гуморсарказм, дотепность, вміння «посміятися з себе» в аспекті зниження значимості виступу та саморегулювання; ефективність або неефективність деяких психологічних технік «роботи з м’язовими защемленнями», «зменшенням емоційних гойдалок», «заземленням».

Студенти-гуртківці звернули увагу на проблему невміння акцептації самого себе, особливо в умовах переселення до іншої країни та тимчасового проживання там під час воєнного вторгнення.

Організатор – Анастасія Романенко, кандидат культурології, доцент кафедри інструментально-виконавської майстерності, керівник студентського наукового гуртка кафедри.

До проведення заходу долучилися Злата Лукандій, Артем Воротніков (ІВФб-1-22-4.0д), Христина Марчишин (ІВОб-1-22-4.0д), Ірина Демчик (ІВФб-1-21-4.0д), Ілля Коваленко (ІВФб-1-20-4.0д), Артем Турчинік (ММм-1-23-1.4д), Михайло Тущенко, старший викладач кафедри інструментально-виконавської майстерності, студенти курсів ІВФб-1-22-4.0д, ІВОб-1-22-4.0д, ІВОб-1-21-4.0д.

2023-11-30-stress.jpg

2023-11-30-stress-2.jpg