Центри практичної підготовки Факультету музичного мистецтва і хореографії

 

logo copy

ТВОРЧА ЛАБОРАТОРІЯ «ТЕАТР ТАНЦЮ ,,ГРІН´´»

 

Локація: бул. Ігоря Шамо 18/2, ауд. 220

Керівник центру: Андрощук Людмила Михайлівна, завідувачка кафедри хореографії, кандидатка педагогічних наук, доцентка

Курс підготовки – ОР Бакалавр І, ІІ, ІІІ, ІV; ОР Магістр І, ІІ.

Графік роботи: понеділок - п’ятниця з 8.30 по 16.30

Мета діяльності: підготовка майбутнього хореографа, керівника хореографічного колективу, артиста ансамблю танцю, балетмейстера, який відповідає потребам сучасного ринку праці, здатного до творчої діяльності, вирішення комплексних проблем, орієнтації на високий результат.

Завдання: формування фахових компетенцій та професійного підходу до створення хореографічних композицій в процесі постановчої діяльності.

організаційна – здатність підготувати та представляти творчий продукт на мистецькому просторі; планувати, організовувати, координувати діяльність суб’єктів хореографічного процесу.

мистецтвознавча – здатність застосовувати знання з історії та теорії різних видів мистецтва у професійній діяльності.

художньо-сценічна – володіння технікою виконання та методикою постановки хореографічної композиції; здатність виявляти свій акторський талант у процесі репетиційної та сценічної діяльності.

Навчальні дисципліни, які вивчаються на базі центру: Мистецтво балетмейстера; Хореографічний ансамбль; Сценічний костюм та основи сценографії; Теорія та методика мистецтва балетмейстера; Технології проєктної діяльності у хореографії (Технології підготовки хореографічних проєктів); Перформативні практики в хореографії; Творча майстерня балетмейстера.

Навчальні практичні результати діяльності: хореографічні постановки, балетні, концертні вистави, хореографічні композиції на вокальні (інструментальні) номери, в опері (мюзиклі).

Обладнання: дзеркала настінні, акустична система, музичні інструменти: фортепіано та баян, хореографічні станки дворядні, танцювальна паркетна дошка, кондиціонери.

 

НАВЧАЛЬНА СТУДІЯ ПЛАСТИЧНО-ХОРЕОГРАФІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

Локація: бул. Ігоря Шамо 18/2, Факультет музичного мистецтва і хореографії, ауд. 118

Керівник центру: Єліна Анна Сергіївна , викладач кафедри хореографії.

Графік роботи: понеділок - п’ятниця з 8.30 по 16.30

Мета діяльності: розвиток фізичних можливостей тіла, сценічної пластики, акторської майстерності танцівника; формування педагогічної компетентності майбутніх керівників хореографічних колективів.

Навчальні дисципліни, які вивчаються на базі центру: Фізичне виховання (тренаж за професійним тренуванням); Методика роботи з хореографічним колективом; Акторська майстерність та режисура в хореографії; Хореографічно-педагогічний практикум; Методика організації хореографічного навчання у закладах вищої освіти.

Навчальні практичні результати діяльності: постановка акторських, пластичних, пантомімних етюдів, навчальних комбінацій, фрагментів занять з хореографії з урахуванням вікових особливостей танцівників.

Обладнання: дзеркала настінні, акустична система, хореографічні станки, музичні інструменти: фортепіано та баян, танцювальна паркетна дошка.

 

НАВЧАЛЬНА СТУДІЯ НАРОДНО-СЦЕНІЧНОГО ТА КЛАСИЧНОГО ТАНЦЮ

Локація: бул. Ігоря Шамо 18/2, Факультет музичного мистецтва і хореографії, ауд. 001

Керівник центру: Копієвський Олег Дмитрович, викладач кафедри хореографії.

Графік роботи: понеділок - п’ятниця з 8.30 по 16.30

Мета діяльності: формування виконавської майстерності в галузі народно-сценічної та класичної хореографії.

Навчальні дисципліни, які вивчаються на базі центру: Теорія та методика народно-сценічного танцю; Теорія та методика класичного танцю; Практикум викладання народно-сценічного танцю;  Практикум викладання класичного танцю; Сучасна інтерпретація народного та класичного танцю; Український народно-сценічний танець; Віртуозна та трюкова техніка; Point техніки.

Навчальні практичні результати діяльності: Образне виконання народних танцювальних етюдів, класичних варіацій, клас-концертів, володіння методикою побудови танцювальних комбінацій та занять з класичного та народно-сценічного танцю.

Обладнання: дзеркала настінні, акустична система, хореографічні станки, танцювальна паркетна дошка.

 

НАВЧАЛЬНА СТУДІЯ СУЧАСНОГО ТАНЦЮ

Локація: бул. Ігоря Шамо 18/2, Факультет музичного мистецтва і хореографії, ауд. 002

Керівник центру: Лук'яненко Катерина Аркадіївна, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри хореографії.

Графік роботи: понеділок - п’ятниця з 8.30 по 16.30

Мета діяльності: формування виконавської майстерності в галузі сучасної хореографії, вивчення стилістичних особливостей джаз-танцю, джаз-модерну, контемперарі, танцювальної імпровізації, сучасних популярних форм танцю та сучасної інтерпретації фольклору.

Навчальні дисципліни, які вивчаються на базі центру: Теорія та методика сучасної хореографії; Популярні і масові форми танцю; Практикум викладання сучасних напрямків хореографії; Техніки сучасної хореографії; Танцювальна та контактна імпровізація; Основи стилізації народного танцю.

Навчальні практичні результати діяльності: опанування манерою та методикою виконання різних стилів та напрямків сучасної хореографії; володіння методикою побудови танцювальних комбінацій та занять з сучасного танцю.

Обладнання: дзеркала настінні, акустична система, хореографічні станки, танцювальний ліноліум.

 

НАВЧАЛЬНА СТУДІЯ СУЧАСНОГО БАЛЬНОГО ТАНЦЮ

Локація: бул. Ігоря Шамо 18/2, Факультет музичного мистецтва і хореографії, ауд. 207

Керівник центру: Бородій Ліна Валентинівна, викладач кафедри хореографії.

Графік роботи: понеділок - п’ятниця з 8.30 по 16.30

Мета діяльності: формування виконавської майстерності в галузі сучасної бальної хореографії, соціального та історико-побутового бального танцю.

Навчальні дисципліни, які вивчаються на базі центру: Сучасний бальний танець, Історико-побутовий та соціальний бальний танець.

Навчальні дисципліни, які вивчаються на базі центру:  Теорія та методика сучасного бального танцю, Історико-побутовий та соціальний  танець; Спортивний бальний танець; Постановка концертних номерів з сучасного та бального танців; Практикум викладання бального танцю.

Обладнання: дзеркала настінні, акустична система, фортепіано, хореографічні станки, танцювальна паркетна дошка.

 

horeogr-02
horeogr-03
horeogr-05
 

 

 

   

                                          

 

 

 

 


  

 

Локація: 02152, м. Київ, бул. І. Шамо, 18/2, аудиторії 117, 224-а

Керівник лабораторії: Цимбал Катерина Олександрівна, старший викладач кафедри інструментально-виконавської майстерності

Координатор: Цимбал Сергій Вікторович, старший викладач кафедри інструментально-виконавської майстерності

Графік роботи: вівторок    -  13.00- 16.00

                            четвер       -   9.55 – 15.50

                            п’ятниця   -   8.30 – 15.50      

Мета діяльності: формування у майбутніх музикантів-педагогів інформаційної компетентності у сфері музичного мистецтва та готовності до використання сучасних музично-інформаційних технологій у музично-виконавській та музично-просвітницькій діяльності, надання професійного технічного забезпечення для підготовки аудіо та відео (мультимедійних) матеріалів для концертної діяльності студентів та викладачів Факультету музичного мистецтва і хореографії.

Навчальні дисципліни, які вивчаються та інтегруються на базі лабораторії: «ІКТ в галузі музичного-мистецтва», «Режисура мультимедіа в музичному мистецтві», «Цифрові музичні інструменти», «Студійний практикум».

Навчальні результати діяльності: створення мультимедійних проектів на основі ефективного використання сучасних інформаційних технологій. В результаті буде сформована здатність до комп’ютерного аранжування, володіння технологією студійного звукозапису, роботи з звукопідсилювальною та звуковідтворювальною апаратурою.

Обладнання лабораторії: обладнана студія звукозапису, персональні комп’ютери з відповідним програмним забезпеченням (Sibelius 7, Cubase 7 та 10,5 та ін.), звукові карти, МІДІ-клавіатури, навушники, цифрове піаніно, SMART – дошка.

Майстерня друкованої графіки та поліграфії

Локація :

02152, м. Київ, бул. І. Шамо, 18/2, аудиторія 120а.

Керівник:

Задніпряний Геннадій Трохимович, старший викладач h.zadnipianyi@kubg.edu.ua

Мета роботи майстерні:

Забезпечення формування практичних навичок у створенні друкованих графічних творів, опанування основами графічного дизайну, мистецтва книжкової ілюстрації, шрифтів, основ поліграфічної діяльності.

Графік роботи майстерні:

«Техніки графіки» та «Техніки вільної графіки», старший викладач Задніпряний Г. Т. (понеділок, 8.30 – 15.45)

«Техніки графіки» та «Техніки вільної графіки», старший викладач Задніпряний Г. Т. (середа, 8.30 – 15.45)

«Техніки друкованої графіки», старший викладач Задніпряний Г. Т. (четвер, 14.25 – 15.45).

Самостійна робота студентів під керівництвом старшого викладача Задніпряного Г. Т. (понеділок з 16.00 до 17.20, четвер з 8.30  до 14.20)

Навчальна діяльність майстерні: в графічній майстерні опановуються графічні техніки: ксилографія обрізна, ксилографія торцева, ліногравюра однотонна та кольорова, гравюра на картоні, друк з паперових форм, флоротипія, суха голка, меццо-тінто, травлений штрих, акватинта, мокуліто, монотипія, мішані техніки.

Обладнання:

Верстат офортний (ширина вала 35 см.), набори стамесок, штихелів, валик друкарський, різак паперу, степлер пружинного кріплення, витратні матеріали (папір, друкарські фарби, розчинники, офортні розчини, каніфоль).

   

     

 

 

logo copy_copy_copy_copy_copy

 Локація: 02152, м. Київ, бул. І. Шамо, 18/2, аудиторі 224-а, концертна зала (аудиторія 208)

Керівник лабораторії: Касьянов Валентин Васильович, старший викладач кафедри інструментально-виконавської майстерності

Координатор: Ткачук Володимир Васильович, доцент кафедри інструментально-виконавської майстерності

Графік роботи: вівторок – 11.35-13.00, 16.00 – 18.00

                            четвер – 11.35-13.00, 16.00 – 18.00

 

Мета діяльності: підготовка високопрофесійних фахівців, які володіють навичками концертно-виконавської, організаційної, менеджерської діяльності у сфері музично-сценічного мистецтва, формування готовності здійснювати виконавську діяльність на базі професійних знань та навичок гри на музичному інструменті (сольного співу, хореографії), оркестрової та ансамблевої гри (ансамблевого співу/хорового співу, діяльності хореографічних ансамблів), репетиційної роботи та концертних виступів.

 

Навчальні дисципліни, які вивчаються та інтегруються на базі лабораторії: оркестровий клас, ансамблевий клас, камерний (інструментальний ансамбль), фортепіанний дует, сольний спів, вокальний ансамбль, хоровий клас, сценічна майстерність, постановка концертного номеру, камерний та оперний клас, хореографія, майстерність балетмейстера тощо.

 

Навчальні результати діяльності: сформованість інтегральної компетентності, що виражається у готовності до виконавської діяльності та художньо-творчої самореалізації й культурного самовираження в сфері музичного мистецтва та хореографії. У студентів формуються професійні уміння і навички виконавської майстерності шляхом інтеграції практичної складової навчальних дисциплін та орієнтації на кінцевий мистецький продукт – музичний проект. Здійснюється підготовка музичних проектів (концертних та шоу-програм, культурно-мистецьких заходів, тематичних вечорів, звітних концертів, окремих номерів та ін.) у відповідності до сучасних вимог національної та світової музичної культури та музичної індустрії. Реалізується якісна сценічна підготовка артистів-інструменталістів та артистів-вокалістів, хореографів на базі творчих колективів (оркестрів, ансамблів).

У межах навчальної лабораторії виконавської майстерності в 2017-2018 н.р. здійснюється підготовка та сценічна постановка опери С.С.Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм» та опери Д.Бортнянського «Алкід».


 kasyanov-1

kasyanov-2
kasyanov-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Навчальна лабораторія виконавської майстерності