Склад кафедри

Кафедра теорії та методики музичного мистецтва утворена у 2008 році. До складу кафедри входить 14 осіб.

Oleksjk novoe

 

Олексюк Ольга Миколаївна – завідувач кафедри теорії та методики музичного мистецтва Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор.

 

Вищу музичну освіту здобула у Львівській державній консерваторії імені М.В. Лисенка (1973 р.). Після закінчення консерваторії працювала в Київському державному інституті культури імені О.Корнійчука.

 

У 1989 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Формування морально-естетичного досвіду студентів вузів культури в художньо-творчих колективах», за спеціальністю 13.00.01 – теорія та історія педагогіки.

 

У 1997 році захистила докторську дисертацію на тему: «Формування духовного потенціалу студентської молоді в процесі професійної підготовки» за спеціальностями 13.00.01 – теорія та історія педагогіки; 13.00.04 – теорія та методика професійної освіти.

 

З 2000 по 2007 роки завідувач кафедри теорії музики і музичного виховання Київського національного університету культури і мистецтв.

 

З 2000 по 2006 роки – член експертної Ради ВАК України.

 

З 2001 року – член Міжвідомчої Ради з координації наукових досліджень з педагогічних і психологічних наук в Україні: наукові спеціальності 13.00.02 (методика навчання), 13.00.09 (теорія навчання).

 

З 2011 експерт ДАК Міністерства освіти і науки України, а також член експертної ради ДАКу з питань культури, мистецтва і туризму при Акредитаційній комісії України. Член спеціалізованих Учених рад.

 

Автор понад 300 опублікованих наукових праць, серед них: монографії, навчальні посібники, підручники, наукові статті, тези, матеріали конференцій тощо.
Керівник наукової школа з проблем духовності особистості в системі неперервної мистецької освіти. Персональний склад наукової школи складає близько 60 науковців, серед яких підготовлено: 5 докторів, 41 кандидат педагогічних наук, мистецтвознавства та культурології, 12 аспірантів та 3 докторанти.

 


Ізваріна Олена Миколаївна – доктор мистецтвознавства, доцент.

Закінчила Донецький державний музично-педагогічний інститут, 1983р.

Захистила кандидатську дисертацію на тему: «Микола Лисенко і Петро Сокальський: «Майська ніч» М.Гоголя та гоголівська тема в українській опері» та здобула науковий ступень кандидата мистецтвознавства за спеціальністю 17.00.03 – музичне мистецтво (1996 р.). Присвоєно вчене звання доцента (2003 р.).

Захистила докторську дисертацію на тему: «Оперне мистецтво як феномен української художньої культури 60-х років ХІХ – першої третини ХХ століття: історичний аспект» та здобула науковий ступень доктора мистецтвознавства за спеціальністю 26.00.01 – теорія та історія культури (2013 р.).

Основні публікації: автор 2 монографій, 2 навчально-методичних посібників, понад 50 статей у наукових фахових виданнях та збірників матеріалів конференцій.

 

 

Tkach2

 

Ткач Марія Михайлівна – кандидат педагогічних наук, доцент. 

 
Закінчила Київську державну консерваторію імені П.І.Чайковського (1987 р.)
 
Захистила кандидатську дисертацію на тему: «Становлення художнього світовідношення майбутніх музикантів-педагогів у процесі професійної підготовки» та здобула науковий ступінь кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти (2004 р.). Присвоєно вчене звання доцента (2006 р.).
 
Основні публікації: автор 20 наукових статей у провідних фахових виданнях, а також
опубліковано у співавторстві посібники «Педагогіка духовного потенціалу особистості» (2004 р.) та «Музично-педагогічний процес у вищій школі» (2009 р.).
  
kondratenko2
Кондратенко Ганна Григорівна – кандидат педагогічних наук, доцент.
 
Захистила кандидатську дисертацію на тему «Формування творчої активності студентів педагогічного коледжу в процесі музично-сценічної діяльності» та здобула науковий ступень кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.02 – теорія та методика навчання музики (2007 р.). Присвоєно вчене звання доцента (2009 р.)

 

Основні публікації: автор близько 20 наукових та навчально-методичних публікацій з питань творчого розвитку студентів у процесі фахової підготовки.

 
lisecky
Лісецький Степан Йосипович – кандидат мистецтвознавства, професор, член Національної Спілки Композиторів України, Національної ліги українських композиторів. 

Закінчив історико-теоретичний факультет Київської консерваторії та аспірантуру імені П.І.Чайковського (1968 р.)

Захистив кандидатську дисертацію на тему: «Риси стилю творчості Кирила Стеценка» та здобув наукой ступінь кандидата мистецтвознавства зі спеціальності 000045 – музичне мистецтво (м.Москва,1976 р.). Присвоєно звання доцента ( м.Москва, 1989 р.).
 
Основні публікації: 4 монографії, 2 посібника, 4 підручника, навчальні програми, автор понад 100 статей у провідних фахових виданнях. У фондах українського радіо записано близько 100 радіопередач з актуальних проблем української музичної культури.

vushunskij3

Вишинський Віталій Володимирович — доцент кафедри теорії та методики музичного мистецтва, кандидат мистецтвознавства, композитор, член Національної спілки композиторів України.

 

У 2002 році закінчив фортепіанний факультет Житомирського музичного училища імені В.С. Косенка; отримав кваліфікацію «Молодший спеціаліст»; диплом з відзнакою.

 

У 2002 році вступив до Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського на кафедру фортепіано (клас проф. М. Степаненка). В 2003 році перевівся на кафедру композиції Національної музичної академії України (клас проф. Ю. Іщенка). Закінчив навчання в 2007 році (отримав кваліфікацію «Магістр музичного мистецтва», композитор, викладач ВНЗ III-IV рівня акредитації ).

 

Протягом 2007–2010 року навчався в аспірантурі Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського на кафедрі історії зарубіжної музики.

 

У 2012 року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства. Тема дисертації: «Симфонізм Д. Шостаковича і Г. Малера: рух як структуруючий та музично-драматургічний фактор».

 

У Київському університету імені Бориса Грінченка працює з 2012 року.

 

Автор 10 статей надрукованих у фахових та спеціалізованих виданнях, авторської камерно-вокальної збірки «Пісні вечірньої Зорі», ряду камерних та симфонічних творів, які виконувались на фестивалях сучасної музики в Україні та за кордоном.

 

 

 

 hodorovska1

 

Ходоровська Ірина Миколаївна – викладач кафедри теорії та методики музичного мистецтва, відмінник освіти України

 

У 1970–1974 рр. навчалася в Київському державному училищі імені Р.М. Глієра на історико-теоретичному факультеті.

 

У 1974–1979 рр. навчалася у Київській державній консерваторії імені П.І. Чайковського на історико-теоретичному факультеті. Отримала кваліфікацію «музикознавець, викладач». Диплом з відзнакою.

 

У Київському університету імені Бориса Грінченка працює з 2008 року.

 

Є автором 4 статей, мультимедійної збірки з написання диктантів з сольфеджіо на матеріалі української музики, була автором та ведучою 15 телевізійних передач «Музика. Шкільний екран»

 

 

 bondarenko3

 

Бондаренко Лариса Анатоліївна — викладач кафедри теорії та методики музичного мистецтва.

 

У 2008 році закінчила Національну музичну академію України імені П. І. Чайковського, отримала спеціалізацію викладач ВНЗ III-IV рівня акредитації (фортепіано), науковий співробітник.

 

Автор 13 публікацій, з них 9 – у провідних фахових виданнях України та Росії.

 

 
 Мережко  

Мережко Юлія Валеріївна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики музичного мистецтва.

З 1997-2001 р. навчалася у Дніпродзержинському музичному училищі за спеціальністю «Музичне мистецтво», отримала кваліфікацію: викладач, учитель музики, артист хору, диригент хору.

З 2001-2005 р. навчалася у Мелітопольському державному педагогічному університету на факультеті мистецтв і художньої освіти, за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Музика. Практична психологія» та здобула кваліфікацію вчителя музики, етики і естетики, викладача вокалу педагогічного навчального закладу I-II рівня акредитації, практичного психолога у закладах освіти».

З 2005-2006 р. році навчалася у магістратурі Мелітопольського державного педагогічного університету за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Музика» та здобула освітньо-кваліфікаційний рівень «магістр педагогічної освіти, викладач вокалу».

З 2006 по 2012 р. навчалася у аспірантурі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Захистила кандидатську дисертацію 12.12.12 року на тему: «Формування художніх смаків старшокласників у процесі вивчення вокальної спадщини українських композиторів».

Опублікувала 7 наукових статей, з яких 6 – у провідних фахових виданнях з педагогіки.

 Sobol

 

Соболь Наталія Віталіївна – асистент

Закінчила Київський університет імені Бориса Грінченка, 2013 р.

 


 
 

 

 

Чорновол Олена Володимирівна - лаборант кафедри

Закінчила Київський топографічний технікум (2002 р.)

 

 

Викладачі кафедри забезпечують викладання наступних дисциплін:

• Аналіз музичних творів 
• Вступ до спеціальності
• Методика музичного виховання в ДНЗ
• Методика музичного виховання 
• Історія зарубіжної музики
• Історія української музики
• Методика музичного виховання (шкільна)
• КР- Методика музичного виховання
• Теорія і методика музичного виховання дітей дошкільного віку
• Поліфонія
• Сольфеджіо
• Гармонія
• Історія театрального мистецтва
• Методологічні засади науково-педагогічних досліджень
• Методологія наукових музично-педагогічних досліджень
• Методика музично виховання школярів
• Спецкурс « Системи музичної освіти зарубіжних країн » 
• Музична педагогіка
• ПР – Виробнича практика (випускна кафедра)
• ПР – Навчальна практика (випускова кафедра)
• ДЕК (захист магістерської роботи)
• ДЕК (комплексний кваліфікаційний екзамен)
• Основи акторської майстерності
• Основи матеріальної культури
• ПР – Педагогічна безперервна практика
• ПР - Педагогічна практика (навчальна) педагогічна компонента (випускна кафедра)
• ПР - Педагогічна практика (навчальна) психологічна компонента 
• ПР - Практика зі спеціалізації (безперервна) 
• ПР - Професійна педагогічна практика
• Спецкурси 
• Сучасна музика

Телефон кафедри:

(044) 295-34-68

e-mail:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.