ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ «МИСТЕЦТВО ТАНЦЮ І ХОРЕОГРАФІЧНА ОСВІТА: ДОСВІД, ТЕНДЕНЦІЇ, ПЕРСПЕКТИВИ»

0427 282023 927-28 квітня 2023 року  в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція з міжнародною участю «Мистецтво танцю і хореографічна освіта: досвід, тенденції, перспективи».  У конференції взяли участь понад 100 представників з 6 країн світу (України, Молдови, Польші, Канади, Грузії, Іспанії). Співорганізаторами конференції стали Полтавський національний педагогічний університету імені В. Г. Короленка, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини,  Херсонський державний університет, Державний педагогічний університет імені Йона Крянге, (Кишинів, Республіка Молдова), Танцювальна школа Лойли Грау (Іспанія).

На дискусійній платформі конференції з доповідями виступили:

Медвідь Тетяна, кандидатка мистецтвознавства, доцентка кафедри хореографії Київського університету імені Бориса Грінченка ; Благова Тетяна, завідувачка кафедри хореографії Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, докторка педагогічних наук, доцентка; Реброва Олена, завідувач кафедри музичного мистецтва і хореографії ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського», докторка педагогічних наук, професорка; Плахотнюк Олександр, доцент кафедри режисури та хореографії Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат мистецтвознавства, доцент; Мірослав Кісель, професор факультету суспільних наук Інституту педагогіки Сілезького університету в Катовіцях, доктор хабілітований (Республіка Польща); Ніколаї Галина, професорка кафедри музичного мистецтва і хореографії ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського», докторка педагогічних наук; Терешенко Наталя, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри хореографічного мистецтва Херсонського державного університету; Мартиненко Олена, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Бердянського державного педагогічного університету; Синєок Віра, доцентка кафедри хореографії Київського університету імені Бориса Грінченка, заслужена артистка України ; Тараненко Юлія, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Бердянського державного педагогічного університету; Козинко Лілія, кандидатка мистецтвознавства, доцентка кафедри хореографії та танцювальних видів спорту Національного університету фізичного виховання і спорту України; Маркіна Вікторія, викладачка кафедри хореографії та художньої культури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; Калієвський Костянтин, методист навчальної лабораторії виконавської майстерності Факультету музичного мистецтва і хореографії, викладач кафедри хореографії Київського університету імені Бориса Грінченка.

Модератором конференції виступила Людмила Андрощук, завідувачка кафедри хореографії Факультету музичного мистецтва і хореографії Київського університету імені Бориса Грінченка.

У дискусійних обговореннях взяли участь учасники конференції, які мали змогу поставити питання доповідачам та обговорити проблеми і перспективи розвитку мистецтва танцю та хореографічної освіти.

У рамках конференції  проведено низку майстер-класів, зокрема:

– майстер-клас з класичного танцю. Викладач: К.М.Сабірова. Тема: Пуантна техніка. Вправи біля опори та на середині залу

– майстер-клас з народно-сценічного танцю. Викладач: О.Д.Копієвський. Тема: Особливості побудови уроку народно-сценічного танцю

– майстер-клас з бального танцю. Викладач: Л.В.Бородій. Тема: Вираження ритмічної структури музичної композиції засобами бального танцю

- майстер-клас з сучасного танцю. Хореограф: здобувачка першого курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти,  фіналістка проєкту «Танцюють всі 2012. Повернення героїв», учасниця телевізійних шоу: «Танці з зірками», Танці World of dance – К.Бєлявська. Тема: Авторська техніка. Базові вправи і форми для розвитку пластики тіла через імпровізацію

– майстер-клас з сучасного джаз танцю. Викладачі: А.І.Хмельова, А.С.Єліна. Тема: Характерні особливості та манера виконання чоловічого джазу

– майстер-клас з грузинського танцю. Хореограф: Заслужений хореограф Грузії Каха Читаіа.

28.04.2023 року роботу конференції продовжила студентська дискусійна платформа «Війна і танець» наукового гуртка кафедри  хореографії Факультету музичного мистецтва і хореографії  Київського університету імені Бориса Грінченка «Dance Community». Модератор – керівник гуртка, кандидатка мистецтвознавства, доцентка кафедри хореографії М.Д. Коростельова. Учасниками засідання стали  здобувачі спеціальності 024 Хореографія та 014 Середня освіта (Хореографія)  першого (бакалаврського) та  другого (магістерського) рівня вищої освіти Київського університету імені Бориса Грінченка,  Львівського національного університету імені Івана Франка,  Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Кульмінаційним моментом конференції став концерт «Незламні», підготовлений викладачами кафедри хореографії та студентами Факультету музичного мистецтва і хореографії. Концертна програма складалася з двох відділень (30 хореографічних композицій). У постановках взяли участь 94 студента спеціальності 024 Хореографія Київського університету імені Бориса Грінченка, 8 вступників 2023 року, 16 танцівників колективу випускниці університету А.Білецької.

Кафедра хореографії Київського університету імені Бориса Грінченка висловлює щиру вдячність всім учасникам конференції!

Слава Україні!