Творча робота

11122020.io121020

      З нагоди 157-ї річниці від дня народження Бориса Грінченка, духовного покровителя нашого Університету, кафедра музикознавства та музичної освіти вшанувала його пам’ять своїми здобутками в інтелектуальній та творчій сферах діяльності.

     Значну вагу має внесок кафедри в наукову грінченкіану. Завідувачка кафедри, доктор педагогічних наук, професор Ольга Олексюк та кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри Ольга Лігус взяли участь у міжнародній конференції «Художня освіта в культурних процесах сучасності», яка відбулась у м. Кишиневі (Молдова) на базі Академії Музики, Театру та Образотворчих Мистецтв. Матеріал доповіді «ІННОВАЦІЙНІ ФОРМИ РОЗВИТКУ ДУХОВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ СТУДЕНТІВ ТВОРЧИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ В ОСМИСЛЕННІ ПОЕТИЧНОЇ СПАДЩИНИ БОРИСА ГРИНЧЕНКА» було опубліковано у збірнику тез конференції.

      Ідеї,  сформульовані у тезах, автори пізніше розвинули в однойменній статті, яка вийде друком у виданні “Studiul artelor şi culturologie: istorie, teorie, practică”. NR. 2 (37), 2020. Це дослідження стало свідченням розвитку наукової думки про Бориса Грінченка, а також, важливим кроком у справі популяризації історичної особи і творчості цього видатного українського митця у міжнародному науковому просторі.

     Про плідну роботу кафедри в царині грінченкознавства свідчить також активна участь молодих науковців у Грінченківських читаннях-2020. Серед актуальних тем доповідей – «ЛІТЕРАТУРНА СПАДЩИНА БОРИСА ГРІНЧЕНКА У РОЗВИТКУ ДУХОВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ: МИСТЕЦЬКИЙ БРІКОЛАЖ». Її підготували доктор педагогічних наук, професор Ольга Олексюк та аспірант 1-го року навчання Максим Добролюбов.

     Ще одну важливу тему, пов’язану з ціннісними аспектами творчості Б. Грінченка, розкрила студентка 4-го курсу Софія Мусіна (науковий керівникдоктор педагогічних наук, професор Ольга Олексюк) у доповіді «ГЕРОЇКО-РОМАНТИЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ЛІТЕРАТУРНОЇ ТВОРЧОСТІ БОРИСА ГРІНЧЕНКА У ФОРМУВАННІ ПАТРІОТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ МОЛОДІ».

    Тези обох доповідей будуть надруковані у збірнику матеріалів Всеукраїнської наукової конференції «Грінченкознавство: проблематика і перспективи досліджень» (4 грудня, 2020 р.).

    Яскравою сторінкою цьогорічної Грінченківської декади стала презентація творчого проєкту «МИСТЕЦЬКИЙ БРІКОЛАЖ. ЛЕГЕНДИ ЧАРІВНОГО ПЕРЕКОТИПОЛЯ», що його ініціювала завідувачка кафедри, доктор педагогічних наук, професор Ольга Олексюк. Цей проєкт, реалізований у відеозапису, розкрив ліричні грані поетичного таланту Бориса Грінченка мовою сучасного музично-театрального мистецтва. В основі перформансу – фрагмент одного з найромантичніших творів митця – балади «Біла бранка», написаної у фольклорному стилі. Магію живого грінченківського слова, символізм українського орнаменту та витончену красу народної ліричної пісні, натхненно втілили аспіранти кафедри: Максим Добролюбов, режисер проєкту, та учасниці дійства: Марія Даценко, Марина Вишневецька та Аліна Шпирка (9.12.2020).

    Упродовж Грінченківської декади-2020 професорсько-викладацький склад кафедри також долучився до заходів інших кафедр та підрозділів Університету. Викладач кафедри Анастасія Коваль долучилася до онлайн круглого столу «Літературно-мистецький діалог крізь призму ідентичностей» (8.12.2020). Інший захід, онлайн майстер-класі «Малюємо кашубські візерунки», відвідали кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри Ольга Лігус та викладач кафедри Ірина Ходоровська (9.12.2020).

    Інформаційне висвітлення участі кафедри музикознавства та музичної освіти (створення вітальної листівки до дня університету, дописи в мережі Інтернет) здійснювалось кандидатом мистецтвознавства, доцентом кафедри Ольга Лігус.

.be

9

23 березня 2019 в рамках соціального проекту "З Києвом і для Києва" в Університетському коледжі викладачем кафедри теорії та методики музичного мистецтва Інституту мистецтв Ходоровською Іриною Миколаївною проведено лекцію-концерт "Картини природи в музиці" для студентів І курсу спеціальності «Початкова освіта» та молодших школярів.

Слухачі ознайомилися з видатними зразками української та зарубіжної класики, присвяченими зображенню музичних пейзажів, та прослухали твори Е. Гріга, В. Каліннікова, М. Римського-Корсакова, Я. Степового, І. Шамо та ін. Найяскравіші враження слухачів було відображено у малюнках та літературних есе. 

23232323

Уже втретє в рамках творчого науково-дослідницького проекту професорсько-викладацького складу кафедри теорії та методики музичного мистецтва та науково-дослідницької студії «Школа молодих науковців» під  орудою завідувача кафедри, доктора педагогічних наук, професора Ольги Миколаївни Олексюк відбувся черговий захід - конкурс музичних синквейнів «З Грінченком у серці…», присвячений 155-й річниці від дня народження Бориса Грінченка.

Цей захід проводився 5 грудня 2018 року та став кульмінацією святкової грінченківської декади. У конкурсі змагалися учасники науково-дослідницької студії та студенти ІІ–VI курсів. Мета конкурсу – розкрити образно-емоційний зміст поезій Бориса Грінченка за допомогою слова і музики у формі синквейна (узагальнення смислу вірша). Виступи конкурсантів складалися з декламації вірша, виголошення синквейна та звучання відповідного за настроєм музичного фрагменту.

З вітальним словом виступила завідувач науково-дослідної лабораторії грінченкознавства, кандидат філологічних наук Оксана Михайлівна Івасюк.  

Музичною родзинкою заходу стала прем’єра пісні «У верховині» з мюзиклу «Гуцулка Ксеня», яку виконали заслужений діяч мистецтв України, доцент кафедри академічного та естрадного вокалу Оксана Петрівна Петрикова та заслужений діяч мистецтв України, професор кафедри академічного та естрадного вокалу, автор музики Тимур В’ячеславович Полянський.

Конкурс музичних синквейнів «З Грінченком у серці…», освітлений поетичною аурою великого митця, дав можливість не тільки глибше пізнати образний світ його творчості, а й розкрити могутній інтелектуальний та духовний потенціал молодих виконавців та майбутніх дослідників. Кожний учасник продемонстрував тонке відчуття високого Грінченкового слова, гармонійно поєднавши його з музикою різних епох, а деяких студентів поетичні рядки навіть надихнули на створення власних музичних композицій.

55 copy_copy   24 березня 2018 року в Університетському коледжі у рамках Соціального проекту «З Києвом і для Києва» та мистецького просвітницького проекту кафедри теорії та методики музичного мистецтва відбулася лекція доцента кафедри, композитора Віталія Вишинського «Музика і мультиплікація». До участі були запрошені студенти I-IV курсів.

   У виступі лектор зосередився на питаннях впливу музичних авангардних ідей на мистецтво анімації, творенні візуальної музики Оскаром Фішінгером, ідеї мальованого звуку, музичного супроводу абстрактних анімаційних робіт Вальтера Рутсана. Окремо було розглянуто авангардні пошуки композиторів, членів неформальної групи «Київській авангард» в українських мультиплікаційних фільмах 70-х років, зокрема, музику Леоніда Грабовського до мультфільму режисера Володимира Дахно «З життя пернатих». 

 

66 copy

 

20171204 145000_500x547

 4 грудня 2017 року в рамках Мистецького просвітницького проекту кафедри теорії та методики музичного мистецтва Інституту мистецтв в Університетському коледжі та соціального проекту "З Києвом і для Києва" відбулася лекція на тему "Казкова тематика у світовому музичному мистецтві". У ході лекції викладач кафедри теорії та методики музичного мистецтва Ходоровська Ірина Миколаївна проаналізувала яскраві приклади втілення казкових образів у творах музичного мистецтва, продемонструвала відеофрагменти виконання творів авторами та видатними музикантами. Викладач неодноразово робила посилання на зв'язок матеріалу лекторію з педагогічною практикою та майбутньою професійною діяльністю студентів Університетського коледжу (групи ПО-21, ПО-22, ПО-33, ММ-1, ММ-2,
ВС-2).   

Сторінка 1 із 2