Презентація відновленої колекції Музею музичних інструментів

Svir_1.jpg5 грудня 2023 року на Факультеті музичного мистецтва і хореографії відбулася презентація відновленої колекції Музею музичних інструментів, започаткованого з нагоди Грінченківської декади 4 грудня 2019 року в Інституті мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка. Висловлюємо щиру подяку адміністрації Університету і особисто Олександру Петровичу Турунцеву за допомогу в створенні вишуканого мистецького середовища музею і підтримку музичної культури.

Ідея створення Музею належить професору кафедри інструментально-виконавської майстерності, кандидату мистецтвознавства, народній артистці України Наталії СВИРИДЕНКО, яка ознайомила присутніх з  історією створення музею, презентувала інструменти XVIII-XIX століття. Центральне місце в експозиції музею належить колекції Віденських клавішних інструментів XIX століття: Піанофорте «SEILER LAYOS PESTEN» (Австро-Угорщина, 1800), Grand Fortepiano / J.B. STREICHER, Австрія, 1850), Рояль малий салонний «FRIEDR KALLES» (Австрія, 1890), що пов'язана з формуванням Віденської класичної школи, творчістю її фундаторів – Й. Гайдна, В.А.Моцарта, Л. Бетховена та родиною Розумовських. Всі представлені інструменти мають історичну цінність. Аналогічні інструменти є в колекціях музеїв Оксфордського та Кембриджського університетів. У виконанні студентів ОП «Інструментальне виконавство (фортепіано)» і «Музичне мистецтво» (Вікторії Гончарук, Катерини Джуран, Ольги Телевної, Софії Безпалої) прозвучали твори віденських класиків. Виконання на історичних інструментах «озвучило» добу - періоду їх створення, а збережений у первісному стані зовнішній вигляд інструментів та внутрішня конструкція можуть слугувати корисними нотатками в освітньому процесі.

Колекція експозиції має тенденцію до її розширення у напрямку відтворення музичного життя минулих століть України в європейському просторі.

Svir_2.jpg

Svir_3.jpgSvir_4.jpg