Відбувся День Факультету

IMG 2175 11zon15-16 квітня 2025 року

15-16 квітня 2025 року на Факультеті музичного мистецтва і хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, з нагоди Всесвітнього дня мистецтва та Міжнародного дня культури, відбувся День Факультету, в межах якого була проведена ціла низка мистецьких заходів.

З нагоди свята, активності розпочалися з церемонії вручення грамот і подяк студентам, викладачам і співробітникам Факультету, які за попердній рік яскраво проявили свої творчі здобутки та лідерські позиції в мистецькій освіті.

В межах творчої платформи, для викладачів та студентів були проведені фахові майстер-класи та творчі зустрічі за провідними мистецькими спеціальностями Факультету:

  • майстер-клас «Вокальна майстерність: від основ до сценічного втілення» від заслуженого артиста України, соліста Харківського національного академічного театру опери та балету імені Микола Лисенка;
  • майстер-клас «Регіональні особливості молдавського народного танцю» від Іона Бенчечі, професора Державного педагогічного університету імені Йона Крянге, художнього керівника ансамблю народного танцю «Cieleandra» (Республіка Молдова);
  • творча зустріч «Від задума композитора до творчої інтерпретації виконавця» з Сергієм Золкіним, заслуженим діячем естрадного мистецтва, композитором;
  • творча зустріч «Творчий досвід актора в Польщі» з Олегом Драчем, заслуженим артистом України, засновником львівського театру імені Леся Курбаса, актором театру «Гардженіце» (Республіка Польща).

По закінченню майстер-класів, рада студентського самоврядування Факультету провела акцію «Квіткова фантазія», висадивши кущі троянд біля навчального корпусу на б-рі І.Шамо 18/2. Квіткова акція була також присвячена Дню навколишнього середовища (День довкілля), який припадає саме на цю дату.

Але яскравою родзинкою заходів, став масштабний культурно-мистецький проєкт «Все в твоїх руках» (режисер Дмитро Лєвіт, доцент кафедри академічного та естрадного вокалу, кандидат філософських наук) - свято, яке об’єднало всіх, хто причетний до життя Факультету: викладачів і студентів, партнерів і представників роботодавців, колег із різних підрозділів, а також керівництво Університету.

 Концертна програм розпочалася з «Гімну Факультету», який виконали наші студенти – ті, хто є серцем, голосом і душею Факультету.

Ведучі свята коротко розповіли, що Факультет має свою унікальну й багату історію. Офіційно ця назва з’явилася в структурі Київського університету імені Бориса Грінченка 28 червня 2022 року. Та її витоки сягають 1964 року, коли в Київському міському педагогічному училищі з’явилося музичне відділення. У 1979 році відділення перевели до новоствореного Київського педагогічного училища № 2 — у приміщення, що нині є корпусом на Русанівці. Цьому корпусу вже 45 років, і він пам’ятає покоління студентів, які тут починали свій шлях у мистецтво. У 2008 році три київські коледжі стали частиною великої освітньої родини — Університету Грінченка. Мистецькі спеціальності об’єдналися в одному просторі, де вже у 2010 році був створений Інститут мистецтв. Саме тут зародилася нова спеціальність — «Хореографія». У 2024 році історія факультету доповнилася новою яскравою сторінкою, освітньою програмою «Акторське мистецтво драматичного театру і кіно». Це стало можливим завдяки об’єднанню Київського університету імені Бориса Грінченка та Муніципального закладу вищої освіти «Київська Академія мистецтв». Отже, факультет музичного мистецтва і хореографії - це жива історія, яку вже багато десятиліть створюють викладачі та студенти. І кожна сторінка цього літопису — вагома і цінна.

 Із вітальним словом виступив виконуючий обов’язки ректора Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, заслужений працівник освіти України Олександр ТУРУНЦЕВ, який зазначив, що без Факультету музичного мистецтва і хореографії не обходитися жодне свято в Університеті, адже він яскраво несе мистецтво глядачам, а також побажав Факультету процвітання, подальших творчих успіхів, яскравих здобутків і висловив впевненість, що мистецтво Факультету в день Перемоги перевершить усе.

Із вітальними словами Факультету звернулись:

Віктор ГУЦАЛ – художній керівник і головний диригент, народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, професор, член наглядової ради нашого Університету; Ганна РОСЕНКО, директор школи мистецтв «Монтессорі-центр»,  кандидат мистецтвознавства; Олександр НЕСТЕРОВ, заслужений артист України, викладач Коледжу хореографічного мистецтва Київської муніципальної академії танцю імені Сержа Лифаря; Володимир ГОЛОСНЯК, заслужений артист України; Тетяна БОРОВИК — головний балетмейстер Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва «Київська опера», народна артистка України, професор кафедри хореографії.

У програмі взяли участь представники ради роботодавців, закладів мистецької освіти, артисти театрів, які працюють в Університеті — викладають, передають свою майстерність в аудиторіях, надихають студентів власним прикладом і справжнім сценічним досвідом.

Концертна програма була насичена яскравими мистецькими номерами:

  • «Подоляночка» – пісню в сучасному аранжуванні та хореографічною композицією представили студенти ОП «Спів»: Анастасія Гузь, Єлизавета Шурубенко, Ренат Камаралі, Ґадір Бабазаде (керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент – Яна Кириленко) та ОП «Хореографія»: Зінченко Анна, Плюща Катерина, Шевченко Софія, Майстренко Тетяна, Герасимчук Уляна (керівник: викладач кафедри хореографії – Анна Єліна);
  • «Будьмо разом» у виконанні вихованців Школи-студії «Будьмо разом» в межах мистецького хабу для дітей та дорослих факультету (керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент – Яна Кириленко);
  • Композиція Nirvana «Smells like Teen Spirit» у виконанні Степана Вдовиченка, учня мистецької школи «Монтессорі-центр».
  • Assurd «Крізь роки» у виконанні студентів I курсу коледжу хореографічного мистецтва Київської муніципальної академії танцю імені Сержі Лифаря Світлана Харгану та Володимир Талайко. Викладач – заслужений артист України Олександр Нестеров.
  • А. Кос-Анатольський «Два потоки з Чорногори» у виконанні заслуженої артистки України, солістки Київського національного академічного театру оперети, доцента кафедри академічного та естрадного вокалу Олени Федоренко. Партія фортепіано — Наталія Охріменко.
  • Куплети Ескамільйо з опери Жоржа Бізе «Кармен» у виконанні заслуженого артиста України, соліста Харківського національного академічного театру опери та балету імені Микола Лисенка. Партія фортепіано – Анна Шепеленко.
  • Румба у виконанні срібних призерів Чемпіонату України, фіналістів та переможців численних міжнародних і національних змагань Олени Лебедєвої та Даніїла Лемовського. Керівник - заслужена тренерка України зі спортивного танцю, суддя вищої категорії Всесвітньої Ради Танцю, голова колегії Асоціації Спортивного Танцю України, професор кафедри хореографії — Валентина Федорчук.
  • Попурі на теми французьких пісень у виконанні Тимура Полянського, керівника музичної частини Київського академічного драматичного театру на Подолі, професора кафедри інструментально-виконавської майстерності; Оксани Петрикової, заслуженого діяча мистецтв України, доцента кафедри академічного та естрадного вокалу та Сергія Цимбала, заслуженого діяча естрадного мистецтва, старшого викладача кафедри інструментально-виконавської майстерності
  • Хореографічна композиція на музику Едварда Гріга у постановцізаслуженого діяча мистецтв України, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка, народного артиста Молдови, засновника та Головного балетмейстераАкадемічного театру «Київ Модерн-балет», Раду Поклітару у виконанні солістів балету Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва «Київська опера» Галини Гриньків, Анастасії Терьощкіної та Мирослава Черноуса.
  • Вокальна композиція «Дім» у виконанні випускниці Факультету з освітньої програми «Сольний спів», фіналістки національного відбору «Євробачення–2025» — АБІЄ.
  • «Бандура в джазі» у виконанні джаз-квінтету Національного академічного оркестру народних інструментів України. Художній керівник і головний диригент - народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка – Віктор ГУЦАЛ

Зі словами вітання з Днем Факультету звернулась до присутніх Декан факультету, кандидат педагогічних наук, доцент Ганна Кондратенко. Вона щиро подякувала всім, хто в цей день розділив цю подію: гостям, партнерам, колегам, студентам, випускникам. Цей день був особливим саме завдяки всім присутнім: учасникам концерту, гостям, студентам і викладачам Факультету, а отже започаткував нову традицію.

         Тож із вдячністю, надією і вірою у перемогу, з упевненістю, що «ВСЕ В ТВОЇХ РУКАХ!» студенти співали гімн нашого Університету.

Завершилось свято Факультету 16 квітня презентацію новітніх інструментів YAMAHA, яку провів заступник директора мережі магазинів «In-jazz» – Борис Трегуб.

         Масштабна культурно-мистецька програма підтвердила, що Факультет музичного мистецтва і хореографії – це не просто навчальний простір, а жива, активна, творча, дружня спільнота, яка готова розвиватися, підтримувати один одного та працювати на спільний результат. Саме завдяки талантам, зусиллям, енергії й любові до мистецтва Факультет вибудовує завтрашній культурний простір України!