27 листопада 2024 року в Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка за участі Факультету музичного мистецтва і хореографії відбулась творча зустріч «Голос Майдану» з народним артистом України, генеральним директором-художнім керівником Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка - Євгеном Нищуком.
Під час зустрічі Євген Нищук поділився своїми спогадами про Помаранчеву революцію та Революції Гідності, оскільки став відомим українському суспільству як «Голос Майдану» та наголосив про роль університету й студентства в цих історичних подіях. Також Євген Миколайович розповів про свій досвід роботи на державній посаді міністра культури України, про те як ще 10 років назад почав воювати на культурному фронті, за нашу національну індентичність. Але з перших днів повномасштабного вторгнення РФ в Україну Євген Нищук став до лав Територіальної оборони і служив в групі аеророзвідки.
В 2024 році Євген Нищук повернувся із зони бойових дій до творчої діяльності, а влітку цього ж року був призначений очільником Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. Учасники зустрічі почули багато цікавого про творчість відомого українського актора, а також про сучасні виклики театру та кіно в умовах війни.
Цікавою родзинкою зустрічі став Майстер-клас із акторської майстерності, який провів Є. Нищук зі студентами освітньої програми «Акторське мистецтво драматичного театру та кіно».
У програмі Майстер-класу були представлені такі творчі роботи:
монолог Лесі Українки з твору «Одержима» - виконала студентка 4 курсу Анастасія Барилюк (клас викладача – засл. прац. к-ри Укр. Дорошенко Ю.М.);
поезія Бориса Грінченка «Матері» - у виконанні студентки 2 курсу Тетяни Плюсніної (клас викладача – канд. пед.наук., доц. Коленко А.В.);
поезія Бориса Грінченка «Весняні сонети» - виконала студентка 2 курсу Дудник Руслана (клас викладача – канд. пед.наук., доц. Коленко А.В.).
Євген Нищук не лише оцінив виступи, а й кожному надав цінні професійні поради щодо акторської майстерності, специфіки сценічних рухів та емоційної виразності.
Автор сценарію та режисер проєкту – декан Факультету музичного мистецтва і хореографії, кандидат педагогічних наук, доцент Ганна Кондратенко.
Координатори проєкту – завідувач кафедри музично-сценічного мистецтва, заслужений діяч мистецтв України Мирослав Гринишин; заступник декана, кандидат педагогічних наук, доцент Олена Іваненко.