Мистецький проєкт «Музичні зустрічі у музеї Косенка» – З Кобзарем у серці!

Афіша_Косенко_10.03.23.jpeg

10.03.2023 року у Меморіальному музеї-квартирі В. С. Косенка кафедра академічного та естрадного вокалу представила 12-ту ювілейну концертну програму «З Кобзарем у серці» у рамках мистецьких проєктів «З Києвом і для Києва» та «Музичні зустрічі у музеї Косенка» і соціального проєкту «Музична вітальня в музеї».

 

Програма присвячена дню  народження національного і світового генія, поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка і  продовжує започаткований  10 листопада 2017 року кафедрою академічного та естрадного вокалу Факультету музичного мистецтва і хореографії Київського університету імені Бориса Грінченка у плідному партнерстві з Меморіальним музеєм – квартирою Віктора Степановича  Косенка мистецький проєкт «Музичні зустрічі у музеї Косенка».

У проєкті взяли участь:

народний артист України Віктор Тетеря, заслужена діячка мистецтв України Оксана Петрикова, лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів Ірина Антіпіна, Павло Шепета;  студенти класів Тетері В.М., Петрикової О.П., Макарової Е.В., Яковенко В.Г., Леонтієвої С.Л.: Софія Перекупенко, Ольга Лісайчук, Юлія Трофименко, Юрій Кобзаренко, Юлія Доброгівська, Богдана Шутюк, Каріна Аксьонова, Анна Бовкун; концертмейстери: Юлія Балджи, Ірина Антіпіна, Олена Кунаєва, Наталія Охріменко, Анна Шепеленко.

Літературне слово: Яна Харенко.

В концерті прозвучали твори М. Вериківського, В. Фандралюка, Я. Степового, С. Гулака-Артемовського, М. Лисенка, П. Шепети, також українські народні пісні у обробках В. Косенка, Н. Шульмана, В. Заремби, Г. Майбороди, Г. Петрицького.

Слухачі із захопленням приймали артистів. Сьогодні особливо гостро ми розуміємо значущість  постаті Тараса Шевченко та пророчість його слів, які нині допомагають кожному українцю усвідомити історичну сутність нації. Ми ще ніколи не читали рядки Тараса Шевченка із таким особливим відчуттям гордості і відповідальності! Ще ніколи так не були переконані в силі його слова!

Родзинкою програми стала літературно – музична композиція на вірші Т. Шевченка. Баладу поета «Лілея» та «Прелюд пам’яті  Т.Г. Шевченка»  Я. Степового натхненно виконали лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів Ірина Антіпіна  (партія фортепіано) та Яна Харенко ( художнє слово).

З особливою теплотою зустрів програму директор Меморіального музею – квартири В.С.Косенка, Володимир Григорович Мудрик. Він відмітив цінність літературної складової проєкту, унікальність сценарію, що тримали увагу слухачів.  До нашого проєкту київський композитор Павло Шепета написав музику на вірші Тараса Шевченка «Молитва». У захоплюючому виконанні Оксани Петрикової та Павла Шепети відбулася прем'єра пісні. Дирекція музею отримала у подарунок нотний екземпляр з автографом композитора.

Художнє слово: Яна Харенко

Відеозабезпечення: Дмитро Лєвіт

Координатори проєкту: Олена Заверуха, Дмитро Лєвіт, Володимир Мудрик

Автор та режисер проєкту: Оксана Петрикова

Відеоверсія концерту: