В рамках Грінченківської декади відбулася ділова гра "Музика, народжена поезією Бориса Грінченка»

20171130 155758-min

30 листопада 2017 року в рамках Грінченківської декади відбулася  ділова гра "Музика, народжена поезією Бориса Грінченка», присвячена творчості видатного українського вченого, поета, літератора, просвітника, громадського діяча, славне ім’я якого носить наш Університет.

Ролі виконавців, музичних критиків, опонентів виконували студенти
 І-
VI курсів спеціальності "Музичне мистецтво" Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка, учасники науково-дослідницької студії «Школа молодих науковців». Ділову гру ініційовано силами кафедри  теорії та методики музичного мистецтва. Завідувач кафедри теорії та методики музичного мистецтва та керівник студії – доктор педагогічних наук, професор Ольга Миколаївна Олексюк.

Почесні гості: завідувач науково-дослідницької лабораторії грінченкознавства, доктор педагогічних наук, доцент Наталя Іванівна Богданець-Білоскаленко,  кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інструментально-виконавської майстерності Куришев Євген Володимирович, Заслужений діяч мистецтв України, доцент кафедри академічного та естрадного вокалу Оксана Петрівна Петрикова.

У рамках ділової гри пролунали такі твори:

-         романс  композитора Кирила Стеценка на вірші Бориса Грінченка «И Тыхая хатыночка» у виконанні Володимира Соболя (клас старшого викладача Е.В. Макарової, концертмейстер Н.О. Охріменко);

-         романс композитора Михайла Степаненка «Ластівка» у виконанні Дар’ї Баглай  (клас старшого викладача В.Г. Яковенко, концертмейстер
І.В. Антіпіна);

-         романс   композитора Миколи Малого на вірші Бориса Грінченка «Весна іде» у виконанні Дарини Лукавої  –  студентки VІ курсу   (клас старшого викладача Е.В. Макарової, концертмейстер Н.О. Охріменко);

-         твір  Миколи Малого  «Сонце вже засяло!» на вірші Бориса Грінченка у виконанні Марини Россіхіної (клас старшого викладача В.Г. Яковенко, концертмейстер І.В. Антіпіна).

-         романс   Миколи Малого  «Рясний садок» на вірші Бориса Грінченка у виконанні Катерини Марковської (клас старшого викладача
Е.В. Макарової, концертмейстер Н.О. Охріменко);

-          вокальний цикл Віталія Вишинського на вірші Бориса Грінченка  та українські народні тексти «Пісні вечірньої Зорі» у виконанні Заслуженого діяча мистецтв України, доцента кафедри академічного та естрадного вокалу Оксани Петрикової;

-          запис Сонати для скрипки та фортепіано «Пам’яті Бориса Грінченка» Віталія Вишинського, створену до 150-річчя з дня народження поета;

-          запис твору Дениса Січинського на вірші Бориса Грінченка «Дніпро реве» зведеним хором Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка.

Ведучою ділової гри була студентка VІ курсу Дар’я Баглай. Учасникам довелося відчути себе і виконавцями, і музичними критиками, і опонентами. Кожен з них продемонстрував емоційність, артистизм, емпатійність, креативність. Аудиторія із захопленням сприймала виступи студентів, які яскраво  перевтілювалися в образи своїх героїв. Творча атмосфера, створена учасниками ділової гри, сприятиме подальшому науковому та професійному зростанню, а також розвитку музикознавчої компетентності студентів Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка.

У заході взяли участь професорсько-викладацький склад кафедри теорії та методики музичного мистецтва, кафедри академічного та естрадного вокалу, викладачі та студенти Університетського коледжу. Ділова гра має профорієнтаційну спрямованість і популяризує спадщину Бориса Дмитровича Грінченка.

667D1323-4597-4CB1-A5D4-BE4FBB12CD92-min299D0163-9383-4801-B7FA-F2E74D6EE23B-min

EC5A58E1-ACB7-4E35-800C-2F2EF76A70CC-min20171130 145122-min

20171130 152929-min60D31433-7F36-4BA4-BCBA-0E9BE8A08472-min