Всесвітній день науки - 2023: Презентація монографії Т.Миронюка «Українсько-американські музичні зв’язки. Творчий портрет диригента Роджера Макмерріна у сучасному українському науковому музикознавстві»

imgonline-com-ua-CompressBySize-B2qCb5VofQSPY.jpg09 листопада 2023 року у рамках Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку за ініціативи кафедри академічного та естрадного вокалу Київського університету імені Бориса Грінченка в актовій залі Факультету музичного мистецтва і хореографії було проведено презентацію монографії Т.Миронюка «Українсько-американські музичні зв’язки. Творчий портрет диригента Роджера Макмерріна у сучасному українському науковому музикознавстві» у форматі зустрічі-відеоконференції з міжнародною участю представників США та Чехії.

Модерував захід: Тарас МИРОНЮК – старший викладач кафедри академічного та естрадного вокалу Факультету музичного мистецтва і хореографії Київського університету імені Бориса Грінченка, хоровий диригент, музикознавець, педагог, володар титулу «Кращий диригент ХІѴ Міжнародного конкурсу «AdGloriamDei» (Польща), Лауреат Міжнародної літературної премії Фундації родини Воскобійників у жанрі мемуаристики за книгу «Василь Завітневич – український церковний диригент США», Лауреат щорічного Всеукраїнського конкурсу молодих митців «Старт», автор 3-х монографій та інших видань.

В обговоренні монографії взяли участь:

Роджер Макмеррін, США (онлайн) – засновник, художній керівник і головний диригент Київського симфонічного оркестру та хору (від 1993 р.);

Олександр Вовк, Чехія (онлайн) – доктор мистецтвознавства, доцент кафедри сольного співу Остравського університету, соліст Сілезького оперного театру;

Дмитро Степовик, Україна – доктор мистецтвознавства, доктор філософії, доктор богословських наук, професор, академік АН Вищої школи України;

Алла Кульбаба, Україна – Народна артистка України, доцентка кафедри оперно-симфонічного диригування та кафедри оперної підготовки і музичної режисури Національної Музичної Академії України ім.П.І.Чайковського; Марта Василевич, Україна – старший викладач кафедри інструментально-виконавської майстерності Київського університету імені Бориса Грінченка.

Олена Заверуха, Україна – кандидат мистецтвознавства, доцент, завідувач кафедри академічного та естрадного вокалу

У ході заходу було розкрито такі питання:

• українсько-американські науково-творчі та музичні зв’язки;
  • феномен американського диригента Р.Макмерріна як амбасадора української музичної культури в США та світі;
  • творча біографія Київського симфонічного оркестру та хору під керівництвом Роджера Макмерріна (з 1993 р.);
  • співпраця та партнерство між Україною й США в галузі культури і музичного мистецтва;
  • взаємообмін знаннями, науковими надбаннями та виконавським досвідом науковцями і митцями країн світу (Україна – США – Європа).

Учасниками заходу стали науковці – представники науково-педагогічного персоналу кафедр Факультету музичного мистецтва і хореографії та запрошені гості, студенти, магістранти, аспіранти. Запрошені науковці та митці високо оцінили монографію Т.Миронюка, як грунтовного наукового дослідження, в якому здійснюється вивчення україно-американських зв’язків у контексті питань українського музикознавства.

У заході взяло участь в очному форматі понад 100 учасників. Приєднання гостей онлайн відбувалося в умовах реального часу.

Наукове та творче спілкування здійснювалося англійською та українською мовами.

imgonline-com-ua-CompressBySize-Az1du2nwJMf.jpg

imgonline-com-ua-CompressBySize-ZV1C4Z1wX7G4kuD.jpg