Лекції професора В’ячеслава В’ячеславовича Медушевського

DSCN4073Кульмінаційною подією тижня кафедри стали лекції доктора мистецтвознавства, професора Московської державної консерваторії імені П.І.Чайковського, Заслуженого діяча мистецтв РФ В’ячеслава В’ячеславовича Медушевського, що відбулися в Інституті мистецтв 9–11 квітня 2013 року.
Музикознавчі дослідження, які здійснює професор В.Медушевський, розкривають широкий аспект актуальної тематики й проблематики музичного мистецтва в історико-культурному просторі, зокрема: духовно-моральний зміст музики, духовно-моральна освіта, а також новітні концепції естетичного виховання засобами мистецтва.

У своїй першій лекції професор В.Медушевський підкреслив особливості прояву барокової культури в культурфілософії, поетиці, архітектурі, образотворчому та музичному мистецтві XVIII ст., а також вплив епохи Барокко на подальший розвиток художнього мислення в світовій культурі.

Тематику другої лекції В.Медушевський присвятив аналізу таких аспектів своєї наукової творчості: «Музичний стиль як семіотичний об’єкт», «Людина у дзеркалі інтонаційної форми», «Інтонаційна теорія в історичній перспективі», «Проблеми сутності, еволюції та типології музичних стилів».

У третій лекції про поліфонізм нового художнього мислення В.Медушевський розкрив класично-романтичні форми прояву духовного життя людини в музичному мистецтві. Автором було викладено матеріал про історико-культурну періодизацію в контексті філософського осягнення взаємозв’язку Людина-Всесвіт-Космогонія. Наприкінці В.Медушевський наголосив на місії музичного мистецтва, стверджуючи, що «сутність музики насьогодні – це утвердження стану душі як норми сучасного світобачення».
DSCN4151 DSCN3867 DSCN3995 DSCN4038