Першокурсники відвідали концерт духовної музики фестивалю «Київські музичні прем’єри» 24.11.2019

ligys0512

24 листопада 2019 р. студенти І курсу спеціальності «Музичне мистецтво» разом із куратором групи, доцентом кафедри музикознавства та музичної освіти О.М. Лігус, долучились до творчості видатного українського композитора Якова Яциневича, від дня народження якого нещодавно виповнилося 150 років. Концерт із цієї нагоди відбувся у Михайлівському Золотоверхому соборі в рамках фестивалю «Київські музичні прем’єри».

Духовна музика Я. Яциневича не так давно повернулася до нас після довготривалого забуття. Чимало зусиль для її відродження доклав видатний хормейстер сучасності М. Гобдич, художній керівник і диригент муніципального камерного хору «Київ», у виконанні якого прозвучала «Літургія св. Іоанна Золотоустого» цього композитора.

Музика Літургії, світла й умиротворена, наповнювала храм теплим ліричним серпанком. І лише гучні оплески вдячних слухачів, які пролунали після останнього акорду, порушили гармонію звуків. Твір Я. Яциневича глибоко вразив студентів красою і виразністю. Для декого цей концерт став першим досвідом пізнання жанру духовної музики.