20-21 листопада 2014 року у Дніпропетровській консерваторії імені М. Глінки відбулася VІІІ Міжвузівська науково-практична студентська конференція «Еволюція музичної мови у світлі сучасного гуманітарного знання», присвячена 75-річчю від дня народження Л.В. Дичко. Активну участь у роботі конференції приймали представники наукового гуртка «Наукова школа» (керівник – канд. пед. наук, доцент Мережко Ю.В.) кафедри теорії та методики музичного мистецтва.

Конференцію відкрив проректор з навчальної роботи, канд. мистецтвознавства, доцент кафедри «Виконавське мистецтво», Хананаєв С.В., який виступив з вітальним словом до гостей конференції.

Студенти Інституту мистецтв КУ імені Бориса Грінченка виступили з доповідями: Локтіонова Олександра, студентка VI курсу (тема доповіді «Особливості інтонування джазової музики майбутнім вокалістом»); Демченко Ірина, студентка V курсу (тема доповіді «Значення розвитку чуття ритму у майбутнього керівника інструментального ансамблю»); Коваль Анастасія, студентка V курсу (тема доповіді «Фактура як засіб смислоутворення на прикладах баянної музики»); Печерська Аліна, студентка IV курсу (тема доповіді «Особливості виконавського інтонування на бандурі»).

Виступи майбутніх науковців вирізнялися атуальною проблематикою у сфері мистецької педагогіки з акцентом на нетрадиційні підходи у розв’язанні проблем музичної освіти. Студенти презентували свої доповіді, відповідали на запитання аудиторії, брали участь у обговоренні інших виступів доповідачів із Дніпропетровської консерваторії ім. М. Глінки, Донецької музичної академії ім. С.С. Прокоф’єва, Берлінського університету мистецтв, НПУ ім. М. П. Драгоманова. Обговоренння доповідей відбувалося у форматі наукової дискусії.