i.fedotova@kubg.edu.ua

Федотова Ірина Ізодорівна

доцент кафедри музично-сценічного мистецтва, заслужена артистка України, заслужений діяч культури Республіка Польща

Науковий ступінь, вчене звання

заслужена артистка України, заслужений діяч культури Республіка Польща

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

• Оперний спів
  • Оперна студія
  • Вокальний ансамбль

Біографія

1969-1974 рр. – Львівська державна консерваторія імені М.В. Лисенка (Львівська національна музична академія імені М.В. Лисенка) за спеціальністю «Сольний спів».

2019-2023 рр. - доцент кафедри музично-сценічного мистецтва факультету мистецтв МЗВО «Київська Академія мистецтв»

З січня 2024 р. – доцент кафедри музично-сценічного мистецтва факультету музичного мистецтва та хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.

Професійний і науковий інтерес

ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ:

1974-1977 рр. - солістка театру опери і балету у м.Львів.

1977-1997 рр. - солістка Київського оперного театру.

1980-1990 рр. - солістка Краківського оперного театру.

1997-2006 рр. - солістка Київського муніципального академічного оркестру.

2006-2019 рр. - солістка дуету «Горлиця» разом із заслуженою артисткою України Вірою Галушко

Основні партії як солістки оперних театрів: Джільда «Ріголетто» Дж.Верді; Розіна «Севільський цирульник» Дж.Россіні; Оскар «Бал-маскарад» Дж.Верді; Мюзетта «Богема» Дж.Пуччіні; Єлизавета «Ярослав Мудрий» Г.Майборода та багато інших.

До нині працює з концертним репертуаром, що складається з музичних творів, починаючи від середньовіччя до сучасної авторської пісні.

Має багато записів у фондах українського радіо, а також музичні фільми на телебаченні (Укртелефільм).

Мала численні гастролі по країнах Європи та світу, зокрема США, Канада, Франція, Німеччина, Польща.

Нагороди/ Відзнаки

- Орден «За заслуги перед польською культурою» (Варшава, 1999);

- Почесна відзнака «За досягнення в розвитку культури і мистецтв», (Міністерство культури України, 2003);

- Почесна відзнака «За активну громадську діяльність» (Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, 2005);

- Нагрудний знак «Знак пошани» (Київський міський голова, 2008).

Член Польського товариства імені Адама Міцкевича.