ІІ Регіональний тур VIІ-го Всеукраїнського фестивалю-конкурcу народної хореографії імені Павла Вірського

1107202401

З 24 по 28 червня 2024 року в приміщенні Будинку національних колективів, Національної хореографічної спілки України, бульвар Тараса Шевченка, 50/52, м. Київ відбувся конкурсний перегляд ІІ-го Регіонального туру VIІ-го Всеукраїнського фестивалю-конкурcу народної хореографії імені Павла Вірського.

До уваги журі була представлена 271 хореографічна композиція, які презентували 179 танцювальних колективів, 21 обласний та Київський міський осередки Національної хореографічної спілки України.

В ІІ турі конкурсу взяв участь хореографічний колектив «Либідь» навчальної лабораторії виконавської майстерності Факультету музичного мистецтва і хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка (керівники – Костянтин Калієвський та заслужена артистка України Віра Синєок). Студенти 1 та 2 курсу кафедри хореографії продемонстрували два танцювальні номери: «Родинний оберіг» та «На Івана», які отримали 8 та 9 балів відповідно за 10-бальною шкалою.

Хореографічна композиція «На Івана» була відзначена та відібрана на ІІІ Всеукраїнський тур VIІ-го Всеукраїнського фестивалю-конкурcу народної хореографії імені Павла Вірського, який відбудеться в жовтні на одному з центральних концертних сцен міста Києва.

Склад журі фестивалю-конкурсу:

1. Вантух Мирослав Михайлович – Герой України, лауреат державної відзнаки «Національна легенда Україна», народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, професор, академік Національної академії мистецтв України, Генеральний директор-художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського, Голова Національної хореографічної спілки України, голова журі.

2. Вантух Валентина Володимирівна – народна артистка України, повний кавалер ордена Княгині Ольги, нагороджена орденом «За заслуги» ІІІ та ІІ ступенів, директор-художній керівник Дитячої хореографічної школи при Національному заслуженому академічному ансамблі танцю України імені Павла Вірського, член журі.

3. Вітковський В’ячеслав Владикович – заслужений артист України, доцент кафедри хореографії Факультету музичного мистецтва і хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, член журі.

4. Дорошенко Марина Святославівна – заслужена артистка України, директор Студії по підготовці акторських кадрів при Національному заслуженому академічному ансамблі танцю України ім. П. Вірського, член журі.

5. Козинко Лілія Леонідівна – кандидат мистецтвознавства, доцент, доцент кафедри хореографії і танцювальних видів спорту Національного університету фізичного виховання і спорту України, член журі.

6. Корисько Наталія Михайлівна – заслужений працівник культури України, заступник завідувача кафедри хореографії , професор кафедри хореографії Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, член журі.

7. Шкоріненко Валерій Олександрович – заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, доцент, головний балетмейстер Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Г.Г.Верьовки, член журі.

Рухаємось далі та пропагуємо рідне українське національне хореографічне мистецтво.