Всеукраїнський семінар практикум 01

21 червня 2024 року в приміщенні Будинку національних колективів, Національної хореографічної спілки України, бульвар Тараса Шевченка, 50/52, м. Київ відбувся Всеукраїнський семінар-практикум «Регіональні особливості вивчення українського народно-сценічного танцю».

Учасників заходу привітав Вантух Мирослав Михайлович – Герой України, Національна легенда України, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, професор, академік НАМУ, генеральний директор-художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П.Вірського, голова Національної Хореографічної Спілки України.

Доповідь на тему: «Особливості роботи балетмейстера-постановника із композитором в ракурсі регіонального фольклору» представила Комлікова Анастасія Вікторівна – кандидат мистецтвознавства, лауреат премій імені В.С.Косенка та Б.Хмельницького, член Національної спілки композиторів України та Національної хореографічної спілки України, генеральний директор Українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю «Калина», викладач-методист КХМ «Академія танцю ім. С.Лифаря».

Далі були продемонстровані фрагменти уроків українського народно-сценічного танцю біля опори студентів 2 та 4 курсів кафедри хореографії Факультету музичного мистецтва і хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка та майстер клас на тему «Особливості виконання лексичного матеріалу Центральної України на прикладі танцю «Козачок»», який провели Синєок Віра Андріївна, заслужена артистка України, голова Київського обласного осередку Національної хореографічної спілки України, начальник організаційного відділу Національної хореографічної спілки України, лауреат мистецької премії «Київ» імені Павла Вірського в галузі хореографічного мистецтва, доцент кафедри хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка та Калієвський Костянтин Васильович, начальник творчого відділу Національної хореографічної спілки України, заступник голови Київського обласного осередку Національної хореографічної спілки України, лауреат мистецької премії «Київ» імені Павла Вірського в галузі хореографічного мистецтва, викладач кафедри хореографії Київського університету імені Бориса Грінченка).

Після перерви було проведено ще 2 практичні класи на тему «Характерні особливості танців Слобідського краю» (автор та спікер Островська Каріна Володимирівна – заслужений працівник культури України, завідувач кафедри народної хореографії Харківської державної академії культури, доцент, один з художніх керівників театру народного танцю «Заповіт» ХДАК, головний балетмейстер Великого академічного Слобожанського ансамблю пісні і танцю) та «Особливості навичок роботи хореографів над ритмічними та синкопованими рухами на прикладі поліського танцю «Перетупи»» (автор та спікер Валентин Васяк – заслужений працівник культури України, доцент кафедри хореографічного мистецтва факультету культури і мистецтва Херсонського державного університету).

Семінар-практикум пройшов в очному форматі.

Також Віра Андріївна та Костянтин Васильович провели профорієнтаційну роботу по залученню абітурієнтів до лав кафедри хореографії Факультету музичного мистецтва і хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка на наступний навчальний рік.