Всеукраїнський семінар-практикум «Основи стилізації народного танцю»

15 березня 2024 року згідно Плану роботи Національної хореографічної спілки України відбувся Всеукраїнський семінар-практикум «Основи стилізації народного танцю» на базі Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського та Дитячої хореографічної школи при Національному заслуженому академічному ансамблі танцю України імені Павла Вірського. Захід пройшов в очному форматі.

Спікерами та ведучими другої з 3-х частин семінару-практикуму на тему «Інтерпретації сучасної хореографії через призму українського народно-сценічного танцю» були доцент кафедри хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, заслужена артистка України, голова Київського обласного осередку Національної хореографічної спілки України – Синєок Віра Андріївна та викладач кафедри хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, заступник голови Київського обласного осередку Національної хореографічної спілки України – Калієвський Костянтин Васильович.

Першу частину на тему «Стилізація українського танцю: теорія та практика» провела кандидат педагогічних наук, професор, професор кафедри хореографічного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв, лауреат мистецької премії «КИЇВ» у галузі хореографічного мистецтва ім. Павла Вірського, художній керівник та балетмейстер ансамблю народного танцю «Київ» – Гутник Ірина Миколаївна.

Третю частину – майстер-клас на тему «Поєднання акробатики та різних напрямків хореографії в українському стилізованому танці» провели керівник Народного художнього колективу ансамблю сучасної хореографії «Фламінго» Київського Палацу дітей та юнацтва, відмінник освіти України, лауреат мистецької премії «КИЇВ» у галузі хореографічного мистецтва ім. Павла Вірського – Грищенко Людмила Миколаївна та керівник Народного художнього колективу ансамблю сучасної хореографії «Фламінго» Київського Палацу дітей та юнацтва, відмінник столичної освіти, лауреат мистецької премії «КИЇВ» у галузі хореографічного мистецтва ім. Павла Вірського – Желяк Наталія Миколаївна.

Окрім основної теми семінару викладачами Київського столичного університету імені Бориса Грінченка була проведена профорієнтаційна робота щодо вступної кампанії на кафедру хореографії на 2024-2025 навчальний рік.

Захід пройшов на високому професійному рівні. Були зазначені ключові аспекти розвитку та проблематика стилізації української народної хореографії через різні сучасні стилі танцювального мистецтва. По закінченню всі учасники семінару-практикуму отримали сертифікати із зазначеною кількістю годин.