Творча зустріч з артисткою балету, хореографом, педагогом Дар'єю Геращенко

15882387664772.jpg25 жовтня 2022 року в рамках проєкту: «Мрій, надихайся, дій!» відбулася творча зустріч здобувачів освітніх програм Хореографія (за видами) першого (бакалаврського) та Хореографія другого (магістерського) рівня вищої освіти Київського університету імені Бориса Грінченка з артисткою балету, хореографом, педагогом Дар'єю Геращенко.
Дар’я, родом з Херсону, пройшла цікавий шлях професійного зростання.
Вона є випускницею Київського університету імені Бориса Грінченка 2020 р.
Дар’я вправно поєднувала навчання в магістратурі та професійну діяльність в Академічному театрі «Київ Модерн-балет». Незважаючи на щільний графік, численні гастролі, їй вдалося опанувати освітню програму та отримати диплом з відзнакою! У 2022 р. Дар’я продовжила навчання в Berlin Dance Institute.
Під час зустрічі зі студентами Дар’я щиро розповідала про етапи свого творчого зростання та багатопланову професійну діяльность:
2018-2022 - солістка Академічного театру «Київ Модерн-балет»;
2019-2022 - хореограф-педагог в Grace dance studio;
2017-2020 - артист n’Era dance company;
2020-2022 - репетитор Академічного театру українського фольклору «Берегиня».
Студенти-хореографи надихнулися сценічною діяльністю Дар’ї, адже в її творчому портфоліо наявні складні, різнопланові партії:
2015 - “Dusty old things“, хореограф Da Soul Chung;
- “Sefurity eggseat“, хореограф Jemma Peramiquel;
2016 - “Синдром потерянной зиготы “, хореограф Христина Шишкарьова;
- “Between us”, хореограф Chevi Muradai;
2017 - проект “A celebration service “, Meredith Monk;
- спектакль “Alpha”, хореограф Владислав Детюченко;
2018-2020 - у складі театру Київ Модерн-балет, хореограф Раду Поклітару;
-“Довгий різдвяний обід” (дружина правнука);
- “Underground “ (військова солістка);
- “Вій“ (Василина, дівчина Хоми);
- “Лускунчик” (Марі);
- “Дощ” (Схід);
- “9 побачень (Вона);
- “Маленький принц“ (Троянда);
- “Лебедине озеро” (Блазні);
- “Пікова Дама“ (Сімка).
У складі театру Дар’я Геращенко гастролювала у Нідерланди, Швейцарію, Республіку Білорусь, Румунію, Республіку Мальдіви.
2020 - проект “The Wall”, режисер-хореограф Владислав Детюченко, за підтримки Посольства Німеччини в Україні;
2020 - короткометражний фільм «Eleusis» Івана Дорна, режисер Андже Гавріш;
2021 - короткометражний фільм «Euphorie», режисер Джуліан Розефельд.
Студенти мали можливість дізнатися про секрети залаштунків професійного театру, взаємодію артистів професійної трупи, дізнатися про профілактику травматизму, важливість класичного танцю для сучасного танцівника, джерела творчого натхнення, та засоби боротьби з професійним вигорянням. Дар’я чесно розповіла про своє несприйняття російського мистецтва, про те, як складно переживає війну, як події 2022 р. відзначаються на її творчості.
Подарунком для студентів стали відеофрагменти з вистав, в яких Дар’я змогла продемонструвати свою виконавську майстерність:
1. https://youtu.be/hchMpBTWSq8
2. https://youtu.be/PdsTKY_r_Po
На останок молода артистка подякувала усім викладачам, які допомагали їй професійно зростати, та надала настанови студентам: «Відповіді на всі наші питання – у інших людей, важливість стосунків не може бути переоцінена, та у кожному випадку – залишайтесь людьми», – такими словами завершила творчу зустріч Дар’я Геращенко з нашими студентами.
Ми дякуємо нашій випускниці за готовність ділитися досвідом з нашими здобувачами!