І Міжнародний конкурс молодих балетмейстерів "DANCE GENERATION"

28534759 1769991913045488 561616661 n

25 лютого 2018 року у концертній залі Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся І Міжнародний конкурс молодих балетмейстерів "DANCE GENERATION", організований кафедрою хореографії Інституту мистецтв.

Мета конкурсу -  соціальне заохочення розвитку хореографічної творчості та створення сприятливих умов для самореалізації творчого потенціалу хореографів у різних жанрах хореографічної діяльності.

Пріоритетним завданням нашого конкурсу є створення та популяризація хореографічних творів, пошук нових яскравих балетмейстерських робіт та талановитих виконавців.

У конкурсі взяли  участь майбутні та молоді балетмейстери (вихованці хореографічних колективів, учні шкіл мистетв, ліцеїсти навчальних закладів мистецького спрямування, які роблять перші кроки у постановчій діяльності, студенти вищих навчальних закладів 1-4 рівня акредитації): Університет Де Монфор в Лестері (Велика Британія), Київський університет імені Бориса Грінченка, Уманський державний педагогічний університет, Бердянський педагогічний університет, Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, Рівненський державний гуманітарний університет, Університетський коледж Київського університету імені Бориса Грінченка, Київське Державне Хореографічне училище, Мелітопольське училище культури, Ужгородський коледж культури і мистецтв, Дніпропетровський коледж культури і мистецтв, Харківський вищий коледж мистецтв, Миколаївський коледж культури і мистецтв, Народний хореографічний колектив «Оксамит», ДШМ №6 ім. Г. Л.Жуковського Ансамбль сучасного танцю «UNISON», Ансамбль сучасного та естрадного танцю «Gracia-Dance», ансамбль танцю «Феєрія», Танцювальна студія Андрія Дикого та Лілії Ребрик, Студія танцю «Ренесанс плюс», ансамбль «КРИЛА» хореографічного відділення Школи джазового та естрадного мистецтв.

Конкурсна програма складалася з двох відділень, чотирьох номінацій та 79 конкурсних номерів. Відкривав конкурс показовий перформанс від гостей нашого університету - студентів університету де Монфор в Лестері.

Суддівська колегія була представлена провідними балетмейстерами України та Великої Брітанії: Тетяна Боровик, народна артистка України, головний балетмейстер Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва; Джо Бреслінг – танцівниця, хореограф, перформер, балетмейстер-постановник, професор відділення Екранних мистецтв та хореографії університету Де Монфор у Лестері Велика Британія; Анастасія Харченко- артист української танцювальної команди «APACHE CREW», хореограф, педагог. Лауреат міжнародних конкурсів артистів балету; Руслан Баранов - танцівник, перформер, балетмейстер-постановник. Лауреат міжнародних конкурсів. Викладач кафедри сучасної хореографії КНУКіМ; Вячеслав Вітковський - Заслужений артист України, головний балетмейстер Оперної студії Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського, член правління Київського відділення спілки хореографів України, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, лауреат золотої медалі Павла Вірського в номінації балетмейстер – постановник, доцент кафедри хореографії Київського університету імені Бориса Грінченка.

Понад сім годин глядачі відчували повну палітру емоцій. Кожен із них мав змогу подивитися на різноманітні історії, пережити разом із виконавцями танців безліч життів, побувати в декількох історичних епохах.
За зв`язок із глядачем відповідали балетмейстери. Їх зазвичай немає на сцені. Проте за кожною із танцювальних історій є частина їхньої творчої душі, таланту і терпіння.