imgonline-com-ua-CompressBySize-4ShLgOnhcij6LT

Науковий ступінь, вчене звання

Народна артистка України, професор

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

• Спеціальний інструмент (акордеон)

Біографія

Є.Черказова отримала музичну освіту в Єнакіївській музичній школі /кл.викл.Богініна В.В./, Артемівському музичному училищі /кл.акордеона Масляннікова Б.Т./, Київській державній консерваторії ім.П.І.Чайковського /кл.акордеона проф.Давидова М.А, кл.орк.диригування проф.Власенка А.Г./, асистентурі-стажуванні Київської консерваторії /кл.проф.Давидова М.А./. В 1995 році отримала звання Заслуженої артистки України, в 2011- Народної артистки України. В 1990 році почала працювати солісткою Національної філармонії України, з 1992- також керівником камерно-інструментального квартету «Джерело» Національної філармонії. Працює на педагогічній роботі в Національній музичній академії ім.П.І.Чайковського з 1990 року. В 1997 році отримала вчене звання доцента, з 2003 року- на посаді професора, в 2012- отримала вчене звання професора кафедри народних інструментів . З 2013 року очолює кафедру баяна та акордеона НМАУ ім.П.І.Чайковського. З 2017 року за сумісництвом- професор кафедри інструментально- виконавської майстерності Факультету мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка.

Професійний і науковий інтерес

Викладає фахові дисципліни: спецінструмент (акордеон), ансамбль, оркестр, лекційний курс «Історія акордеонного-баянного мистецтва»; керує підготовкою асистентів-стажистів та творчих аспірантів. За період викладацької роботи виховала понад 70 студентів та аспірантів. Багато з них стали переможцями українських та міжнародних конкурсів, відомими концертними виконавцями та музичними діячами. Серед них- народний артист України Юрій Тертичний, доктор мистецтвознавства професор Віктор Бондарчук, лауреати Міжнародних конкурсів Олег Микитюк, Анатолій Дунаєв, Дмитро Мотузок, Анна Щербань, Олег Волянський, Антон Вальков, Оксана Мартинюк, Роман Воронка , Василь Бендас, Віктор та Василь Кравчуки, Максим Гафич, Георгій Багдасар, Яна Науменко, Дмитро Решетник та багато інших. Є.Черказова- автор навчального посібника «Академічний репертуар акордеоніста» , численних перекладень та аранжувань для акордеона соло, камерних та оркестрових складів. Проводить майстеркласи та методичні семінари в Україні та Європі. В Польщі провела семінари в музичних академіях м. Лодзь та м.Краків, в Італії - майстеркласи в консерваторіях: «Джузеппе Верді» (Мілан), «Джоакіно Россіні» (Пезаро), «Нікколо Піччінні» (Барі), «Ніно Рота» (Монополі), «Вінченцо Белліні» (Кальтаніссетта), та інших. У 2020-2021- запрошений професор курсу акордеона у Вищому інституті музики ім. В.Белліні м. Кальтаніссетта (Сіцилія, Італія). Почесний член AFI -Асоціації акордеоністів Італії.

Творча діяльність

Ім'я Євгенії Черказової добре відомо в Україні як талановитої виконавиці на акордеоні, якій притаманний вишуканий академічний класичний стиль гри, а також провідного педагога класу клавішного акордеона Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського. Вона веде активну концертну та педагогічну діяльність в Україні, Італії, Греції, Франції, Німеччині, де також проводить майстер-класи та бере участь в журі міжнародних конкурсів. Високий рівень виконавської майстерності та віртуозне володіння інструментом роблять однаково легкодоступними для неї найскладніші інтерпретаторські концепції у виконанні музичних творів різних жанрів, епох і стилів- від бароко до модерну. Євгенія Черказова є диригентом та художнім керівником студентського оркестру НМАУ «GRAND ACCORDEON» , який веде активну концертну діяльність в Україні та бере участь в міжнародних фестивалях акордеоністів; став лауреатом та володарем Гран Прі Міжнародних конкурсів в Італії, Литві, Чехії. Проводить активну концертну сольну та ансамблеву діяльність в багатьох країнах Європи, останнім часом переважно в Італії, де виступає в престижних залах , серед яких – Chiesa di S.Caterina (Treviso), Palazzo Te (Mantova), Ridotto del Teatro Nuovo (Verona), Castiglione del Terziere (Massa), Auditorium Orpheus (Torino), Studio Teologico della Basilica del Santo (Padova), Chiesa di S. Nicolò (Talla AR), Teatro Regina Margherita (Caltanissetta), Accademia Valotti (Vercelli). Бере участь в численних міжнародних фестивалях: Kиїв мюзік фест, TALOS Festival, Kyiv Bouquet Stage, ACCORDI Festival, World Accordion festival, Wanda Landowska festival, Bari Accordion Festival, та ін. Виступає в музичних проектах з відомими виконавцями та колективами : Світланою Шабалтіною (клавесин), Лівіо Мінафра (фортепіано), Національним академічним симфонічним оркестром України, симфонічним оркестром Національної філармонії України, оркестром народної та популярної музики Національної радіокомпанії України, різноманітними камерними колективами. Євгенія Черказова - Арт -директор концертного фестивального проекту «KyivAccordionFest», що проходить в Колонному Залі ім.М.Лисенка Національної філармонії України за участю молодих українських виконавців та відомих європейських майстрів акордеонного виконавства. Голова журі Всеукраїнських конкурсів молодих виконавців «KyivAccordPRIZE», «Провесінь» ; член журі Міжнародних конкурсів «Trophee Mondiale», «Citta di Castelfidardo» (2021, 2023). Festa della fisarmonica (Erbezzo, Verona), Vilnius-2017, Vilnius-2021, «Premio Wanda Landowska» (Ruvo di Puglia, Italia).