Фестиваль науки – 2023: XI Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція студентів, аспірантів «Актуальні проблеми мистецької освіти і художньої культури»

mail.png

25 травня 2023 року у рамках Фестивалю науки – 2023 на Факультеті музичного мистецтва і хореографії Київського університету імені Бориса Грінченка відбулася XI Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція студентів, аспірантів «Актуальні проблеми мистецької освіти і художньої культури».

Модераторами конференції виступили Анастасія Романенко,  доцент кафедри інструментально-виконавської майстерності, кандидат культурології; Катерина Татарко, аспірантка спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки», викладач кафедри академічного та естрадного вокалу.

Із вітальним словом звернулася до учасників Ганна Кондратенко, декан Факультету музичного мистецтва і хореографії, доцент кафедри музикознавства та музичної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент.

Із напутніми промовами виступили Ольга Олексюк, завідувач кафедри музикознавства та музичної освіти, доктор педагогічних наук, професор; Яна Кириленко, доцент кафедри академічного та естрадного вокалу, заступник декана з наукової роботи, кандидат мистецтвознавства, доцент.

Конференція відзначилася масштабністю і багатовекторністю. Її тематика охопила такі напрями роботи: «Міждисциплінарний дискурс у мистецтві», «Виконавське мистецтво: теорія та практика», «Мистецька освіта України в контексті інтеграції до європейського науково-освітнього простору», «Технології та методики навчання у мистецькому освітньому просторі», «Мистецтво у духовному розвитку особистості».

На конференцію було подано 133 наукові доповіді та теми студентів, магістрантів, аспірантів, молодих учених спеціальностей 025 «Музичне мистецтво», 024 «Хореографія», 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», 014 «Середня освіта (Музичне мистецтво)», 014 «Середня освіта (Хореографія)», 012 «Середня освіта (Образотворче мистецтво)», 034 «Культурологія», 011 «Освітні, педагогічні науки».

У конференції було задіяно представників із 15 закладів мистецької освіти зокрема, члени Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Факультету музичного мистецтва і хореографії Київського університету імені Бориса Грінченка; Факультету мистецтв Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди; Інституту сучасного мистецтва Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв; Факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; Факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича; Навчально-наукового інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка; Київської муніципальної академії музики імені РМГлієра; Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника; Навчально-наукового інституту культури і мистецтв Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка; Навчально-наукового інституту «Академія мистецтв імені С. С. Прокоф’єва» Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського; Київського державного музичного ліцею ім. М. В. Лисенка; Факультету педагогіки, психології та мистецтв Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка; Факультету педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя; Комунального закладу «Чернігівський фаховий музичний коледж ім. Л. М. Ревуцького»; Броварської дитячої школи мистецтв.

Відчувалася захопленість, зацікавленість учасників та їх наукових керівників науково-дослідницькою роботою в аспектах постійних змін і гнучких метаморфоз різноманітних музично-хореографічних явищ; новітніх тенденцій в освіті; культурного фактору потреби особистості у розвиткові тощо. Високий загальнокультурний рівень учасників дав їм спроможність бути активними та вмотивованими в рамках дискусійної платформи.

Організатори конференції висловлюють вдячність науковим керівникам за співпрацю та якісну підготовку учасників!

Зичимо успіху та натхнення, реалізації нових наукових здобутків!