Майстер-клас Олени Токар «Вокальні та акторські тонкощі у виконанні оперних арій»

Майтер_клас_Токар-min.jpg

5-го квітня 2021 року на платформі GoogleMeet відбувся майстер-клас Олени Токар на тему «Вокальні та акторські тонкощі у виконанні оперних арій». Олена Токар – українська оперна співачка, сопрано, солістка Лейпцизької опери, володарка Гран-прі 2-го конкурсу вокалістів імені Бориса Гмирі (Київ 2008) та першої премії 61-го музичного конкурсу «ARD-Musikwettbewrb» (Мюнхен, 2012).

У 2009 році Олена Токар увійшла до трупи опери Лейпциг, де втілила низку образів:

У майстер-класі взяли участь студенти бакалаври та магістри спеціальності «Музичне мистецтво», професійного спрямування «Сольний спів»: Вознюк Надія, Вітер Альона, Голяк Соломія, Чулкова Ганна класів старших викладачів кафедри академічного та естрадного вокалу Макарової Е.В.,  Яковенко В.Г., Киченко Т.О.

Розпочався майстер-клас з роботи над арією Лариси з опери К. Глюка "Тріумф Клелії". Було приділено багато уваги тонкощам співацьго дихання, фразування, правилам вокалізації італійською мовою. Надзвичайно скрупульозною була робота над аріями з опер "Джанні Скіккі" Дж Пуччіні та "Ріголетто" Дж. Верді. У процесі роботи співачка демонструвала також власну чудову вокальну техніку і чуйне виконання.

Учасниці майстер-класу продемонстрували високий професійний рівень виконавської майстерності та отримали позитивні відгуки та надзвичайно цінні поради від Олени Токар.

На майстер-класі у режимі онлайн були присутні студенти, викладачі та керівництво Інституту мистецтв, серед гостей заходу були доктор педагогічних наук, професор Криворізького педагогічного університету Наталія Овчаренко, заслужена артистка України, солістка Національної опери України Ольга Фомічова, викладачі ДМШ та мистецьких шкіл, музичних коледжів з усієї України.

Наприкінці заходу, висловивши надію на подальшу плідну співпрацю, зі словами вдячності виступила організатор майстер-класу, що став водночас яскравим профорієнтаційним заходом, завідувач кафедри академічного та естрадного вокалу, кандидат педагогічних наук, Мережко Ю.В.

Організатор проєкту – Юлія Мережко

Автор ідеї– Марія Касянчук