77777

11 DSC0240-min

17-18 березня 2018 року в Інституті мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся II Всеукраїнський конкурс інструментально-виконавської майстерності «Bellissimo-2018».

За підсумками журі на чолі з Куртом Шмідом (Австрія), Гран-прі конкурсу отримав Саболч Гоян (Ужгородський музичний коледж ім. Д. Є. Задора). Переможці отримали грошові винагороди або цінні подарунки від Благодійної організації «Благодійний фонд сприяння розвитку освіти імені Бориса Грінченка» (президент Фонду - Олексій Борисович Жильцов). Спеціальний приз голови журі Курта Шміда –  стипендію на участь у  майстер-класах у Віденському музичному семінарі (Австрія) отримала Анастасія Воловик (скрипка), студентка Київського інституту музики ім. Р. М. Глієра.

Оргкомітет Конкурсу очолив Ректор Київського університету імені Бориса Грінченка, професор, доктор філософських наук, академік Національної академії педагогічних наук України Віктор Олександрович Огнев’юк.

Ідея проведення конкурсу інструментально-виконавської майстерності «Bellissimo» належить кафедрі інструментально-виконавської майстерності та його завідувачу - кандидату педагогічних наук, доценту, лауреату міжнародних конкурсів Олександру Сергійовичу Плохотнюку.

У конкурсі взяли участь представники мистецьких закладів з Києва та області, Вінниці, Житомира, Львова, Луцька, Ужгорода, Умані, Чернівців Умані та ін. Виконавці змагалися у чотирьох номінаціях: фортепіано, оркестрові духові, оркестрові народні, оркестрові струнні інструменти.

Конкурс відкрився вітальною промовою директора Інституту мистецтв, кандидата історичних наук, доцента Костянтина Юрійовича Бацака та концертними виступами викладачів кафедри інструментально-виконавської майстерності – заслуженого артиста України Костянтина Стрельченка, лауреатів міжнародних конкурсів Станіслава Гумінюка,  Богдана Єремеєва, Тетяни Киричук, Лідії Сахарової та концертмейстерів Ганни Шепеленко та Оксани Бичкової.

2 DSC0849-min

У рамках конкурсу ««Bellissimo-2018» майстер-клас з клавесинної музики провела народна артистка України, кандидат мистецтвознавства, професор кафедри інструментально-виконавської майстерності  Наталія Свириденко.

8989898

Голова журі - Курт Шмід (відомий австрійський композитор, диригент, художній керівник Віденського музичного семінару, професор Віденського університету музики та образотворчого мистецтва), який вже вдруге був запрошений на конкурс «Bellissimo», вручив 15 конкурсантам Дипломи Віденського музичного семінару за особливу інтерпретацію музичного твору.

Конкурс завершився Гала-концертом переможців.

4 DSC0044-min_copy_copy

8- DSC00362-min