ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ОНЛАЙН КОНФЕРЕНЦІЯ «МИСТЕЦТВО ТАНЦЮ І ХОРЕОГРАФІЧНА ОСВІТА: ДОСВІД, ТЕНДЕНЦІЇ, ПЕРСПЕКТИВИ» В МЕЖАХ ПРОВЕДЕННЯ МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА “DANCE GENERATION”

В МЕЖАХ ПРОВЕДЕННЯ МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ  ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА

“DANCE GENERATION”

26.04 – 27.04.2024 року кафедра хореографії Факультету музичного мистецтва і хореографії  Київського столичного університету імені Бориса Грінченка провела Міжнародний фестиваль хореографічного мистецтва “DANCE GENERATION”.  В 2024 році в період війни метою фестивалю є привернення уваги світової спільноти до України та українського мистецтва. Серед країн-учасників фестивалю – 12 країн світу: Україна; Республіка Молдова; Канада; Королівство Іспанія; Фінляндська Республіка; Грузія; Об’єднані Арабські Емірати; Польща; Туреччина; Китай; Ірландія; Австрія.

26 квітня в межах фестивалю було проведено  ІV Міжнародну науково-практичну онлайн-конференцію «Мистецтво танцю і хореографічна освіта: досвід, тенденції, перспективи».  В конференції взяли участь понад 100 учасників з різних куточків України та світу. Співорганізаторами конференції стали Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини,  Державний педагогічний університет імені Йона Крянге, (Республіка Молдова), Танцювальна школа Лойди Грау (Іспанія).

На пленарному засіданні конференції з доповідями виступили:

Бенчечі Іон, професор Державного педагогічного університету імені Йона Крянге, художній керівник ансамблю народного танцю «Ciuleandra» (Республіка Молдова); Реброва Олена, завідувач кафедри музичного мистецтва і хореографії ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського», докторка педагогічних наук, професорка; Плахотнюк Олександр, доцент кафедри режисури та хореографії Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат мистецтвознавства, доцент; Мірослав Кісель, професор факультету суспільних наук Інституту педагогіки Сілезького університету в Катовіцях, доктор хабілітований (Польща); Ніколаї Галина, професорка кафедри музичного мистецтва і хореографії ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського», докторка педагогічних наук; Терешенко Наталя, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри хореографічного мистецтва Херсонського державного університету; Мартиненко Олена, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Бердянського державного педагогічного університету; Козинко Лілія, кандидатка мистецтвознавства, доцентка кафедри хореографії та танцювальних видів спорту Національного університету фізичного виховання і спорту України; Філі Ніна, вчитель танців (Фінляндська Республіка); Терешко Інна, в.о. декана факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри хореографії та художньої культури; Босий Павло, професор театрального мистецтва (Канада);  Андрощук Людмила, завідувачка кафедри хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, кандидатка педагогічних наук, доцентка (Україна).

Модератором конференції виступила Людмила Андрощук, завідувач кафедри хороеографії Університету. Після виступів експертів модератором конференції була проведена дискусія, під час якої учасники конференції обговорили проблеми і перспективи розвитку мистецтва танцю та хореографічної освіти.

У дискусійних обговореннях взяли участь представники Бердянського державного педагогічного університету Київського столичного університету імені Бориса Грінченка,  Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Тульчинського фахового коледжу культури,   Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Харківської державної академія культури, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника,  Фахового коледжу «Універсум» Київського університету імені Бориса Грінченка, Національного університету фізичного виховання і спорту України, Херсонського державного університету та ін.

В рамках конференції було проведено презентацію результатів роботи творчих лабораторій кафедри хореографії.

Продовжило роботу конференції відкрите засідання наукового гуртка кафедри  хореографії Факультету музичного мистецтва і хореографії  Київського столичного університету імені Бориса Грінченка «Dance Community». Модератор – викладач кафедри хореографії Костянтин Калієвський. Учасниками засідання стали  здобувачі спеціальності 024 Хореографія та 014 Середня освіта (Хореографія)  першого (бакалаврського) та  другого (магістерського) рівня вищої освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка,  Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Кафедра хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка висловлює щиру вдячність всім учасникам конференції!

Слава Україні!